10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Amasya Belediye Başkan Vekili Hasan Şahin, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü olması dolayısıyla dezavantajlı bireyleri makamda misafir etti.
3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle ilimizde faaliyet gösteren engelli dernekleri Amasya belediyesine ziyaret gerçekleştirdi. Başkan Vekili Hasan Şahin ile istişare yapılan ziyarette, Amasya’da bulunan engellilerin meseleleri masaya yatırıldı. Belediye ile alakalı ulaşılabilirlik ve erişilebilirlik konularının konuşulduğu ziyarette, belediyenin engelli vatandaşlara yönelik projeleri değerlendirildi. Ziyarete, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Ahmet Kırlangıç’ın yanında tüm engelli dernekleri adına Sevgican Anadolu Engelliler Derneği Amasya Şubesi, Türkiye Beyazay Derneği Amasya Şubesi, Türkiye Sakatlar Derneği Amasya Şubesi, Amasya Otizm Derneği, Altınokta Körler Derneği Amasya Şubesi, Amasya Bedensel Engelliler Derneği, Amasya Engelliler Spor Kulübü, Yeşilırmak Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü, Amasya Görme Engelliler Spor Kulübü katılım sağladı.