10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Amasya Belediyesine bağlı zabıta ekipleri, tüm zabıta araçlarına ve trafik lambalarına uyguladığı “Evde Kal” yazısı ile farkındalık oluşturdu. Bakanlıktan gelen talimatlar doğrultusunda hareket ederek insanları evde kalmaları konusunda uyardıklarını belirten Zabıta Müdürü Mustafa Kesler, bu konuda bir farkındalık oluşturmak için böyle bir uygulama yaptıklarını belirtti. Şehrin bazı bölgelerindeki trafik lambalarının kırmızı ile sarı ışıkları üzerine ve birime ait tüm araçların plaka kısımlarına yazdıkları “Evde Kal” yazısı ile Amasya’da tüm dikkatleri geçmeyi başaran zabıta ekipleri insanları evde kalmaları konusunda uyarmaya devam ediyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Zabıta Müdürü Mustafa Kesler, “Böyle bir uygulama yapmamızın sebebi ise insanlar arasında bir farkındalık oluşturmaktı. Bunu da başardığımızı sanıyorum” dedi.