10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Amasya’da geleneksel hale getirilen “Tiyatro Günleri”nin 2’ncisi başladı. Saraydüzü Kışla Binasında 7 gün sürecek olan 2. Tiyatro Günleri Amasyalıları tiyatro ve sanata doyuracak. Amasya’da özel bir tiyatro grubunun ikincisini düzenlediği Tiyatro Günleri 24 Şubat-1 Mart tarihleri arasında gösterileriyle tiyatroseverlerle buluştu. Tiyatrocular tarafından oynanan 7 Kocalı Hürmüz seyircilerden tam not aldı. “Salak Oğlan, 7 Kocalı Hürmüz, Kafka’nın Maymunu, Çok Bilinmeyenli Bilinen Denklem, Cambazın Cenazesi, Karışma O İş Bende, Kitap Su ile Tablet Can ve Koleksiyoncu” oyunlarının sahneleneceği 2. Tiyatro Günleri bir hafta boyunca devam edecek. Amasya İris Sanat Tiyatrosu Genel Yayın Yönetmeni Atilla Özgen, “Biz Amasya’da bir ilki gerçekleştiriyoruz. Bir özel tiyatro olarak bu yıl ikincisini düzenlediğimiz Tiyatro Günleri etkinliğimiz var. Amasya halkı tiyatroyu istiyor, tiyatroyu seviyor. Biz de dedik ki o zaman bu sene ikincisini gerçekleştirelim ama biraz daha dolu dolu gerçekleştirelim. 7 günlük bir sürece yaydık. 7 günde toplam 8 oyun sahneleyeceğiz” dedi. Tiyatro Günleri’ne katılan Samsun’un Çarşamba Belediyesi Tiyatro Topluluğu Sanat Yönetmeni Haydar Kavrap ise, “Amasya’da böyle bir etkinliğin olması çok güzel. Her akşam bir tiyatro oyunu sahnelenecek. Amasya’nın seyircisi gerçekten çok kaliteli, güzel bir seyircisi var. Biz burada olmaktan, onlarla birlikte olmaktan çok mutluyuz. Umarın onlar da oyunları beğenirler” diye konuştu.