10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Geçtiğimiz günlerde Amasya da ilginç bir olay meydana geldi. Yeşilırmak’ta toplu balık ölümleri görüldü. Suyun rengi bir hafta içerisinde simsiyah bir renge dönüştü. Daha sonra ise kıyıya birçok ölü balık vurdu. Bu durumu gören vatandaşlar şaşkına döndü ve hemen yetkililere haber verdiler. Vatandaşların haber vermesi üzerine çevre ve şehircilik il müdürlüğü olay yerine geldi ve olay ile ilgili inceleme yaptı. Çevre ve şehircilik il müdürlüğünün yaptığı incelemeler sonucun da solungaçlara çamur girmesi nedeni ile balıkların ölüp kıyıya vurduğunu dile getirdi. Gelen bilgiye göre Yeşilırmak da Geçtiğimiz günlerde vatandaşlar suyun renginin siyaha döndüğünü ve bunun hemen ardından kıyıya birçok ölü balık vurduğunu gördüler. Daha sonra ise vatandaşlar bu durumdan rahatsız olup olayı yetkililere bildirerek layık çözüme kavuşmasını istediler. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü vatandaşların bildirmesi üzerine olay yerine gelip olayla ilgili inceleme çalışmaları başlattı. Yapılan çalışmalar sonucunda solungaçların içerisinde çamur girdiğini ve bu nedenle de sudaki oksijenin bittiğini buna bağlı olarak da balıkların öldüğünü söyledi. Vatandaşlar böyle bir olayla karşılaşınca ne yapacaklarını bilemediler ve telaşa kapıldılar önce su berrak bir haldeyken simsiyah bir renge dönüştü bundan 1 hafta sonra ise birçok balık ölü bir şekilde kıyıya vurdu. Bunu gören vatandaşlar durumu hemen Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne bildirdiler ekipleri olay yerine geldiler ve daha sonra ise soruşturma başlatılan birkaç yerden numuneler aldılar. Vatandaşlar ırmağın bu hale geldiği için ve toplu balık ölümleri yaşandığı için çok üzgün olduklarını söylediler.