10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Engelsiz Yaşam Parkı’nı ziyaret eden Vali Dr. Osman Varol, çeşitli el sanatları icra eden engelli bireylerimizin üretime ve sosyal hayata daha aktif katıldığını belirtti.
Vali Dr. Osman Varol Engelsiz Yaşam Parkı’nı ziyaret etti. Ziyarette Vali Varol’u Türkiye Sakatlar Derneği Amasya Şubesi Başkanı Emine Hicin Arslan ile Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Musa Demiryarar karşıladı.
Engelsiz Yaşam Parkı’nda engelli vatandaşlarımızla bir araya gelerek kursiyerlerin yaptığı el sanatları ürünlerini inceleyen Vali Varol; “Engelsiz Yaşam Parkı’ndaki engelli vatandaşlarımızın yüzündeki tebessümü görmek bizleri çok mutlu ediyor. Eğitimden sağlığa, iş ve mesleki rehabilitasyondan kültür ve sanata, spor ve kent standartlarının iyileştirilmesine, ulaşımdan psikolojik ve sosyal desteğe, ihtiyacı olan engelli vatandaşlarımızın sorunlarının çözümü için her zaman yanlarında olmaya gayret ediyoruz.” dedi.