10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
8-12 Nisan tarihleri arasında bu yıl 5.si düzenlenen, Üniversiteler arası Ayak Tenisi Türkiye Şampiyonasına Amasya Üniversitesi ev sahipliği yaptı. Saygı duruşu ve istiklal marşının ardından Amasya Üniversitesi Kapalı Spor salonunda başlayan Şampiyonaya 5 kız, 6 erkek, 5 mix takım toplam 16 takım ve 100’e yakın sporcu katıldı.
Açılış seremonisinin ardından konuşan Ayak Tenisi Türkiye Sorumlusu Mustafa Sunkur: “Ayak Tenisi dünyada ve Türkiye’de yeni yeni gelişmekte olan bir branş Dünyada ki federasyonu FİFTA, dünyada 1 yıl dünya şampiyonası, 1 yıl Avrupa Şampiyonası olmak üzere her yıl şampiyonalar düzenlenmekte. Ülkemizde de biz üniversiteler arası şampiyonayı her yıl düzenliyoruz. Burada Amasya’da bu yıl 5.’sini düzenliyoruz. Ayak tenisi centilmenliğin ve fairplayin en üst düzeyde olduğu bir branş Bugüne kadar hiçbir turnuvada, ulusal ve uluslararası turnuvada bir sarı kart dahi olmadı. İnşallah bu turnuvada da centilmenliğin en üst seviyede olduğu şekilde devam eder” dedi.
Son 10 yılda Türkiye’de yaygınlaşmaya başlayan bir spor olduğunu söyleyen Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay: “centilmenliğin maksimim düzeyde olduğu bir spor dalı, ben yine Amasya’daki müsabakalarda centilmenliğin üst düzeyde geçeceğine inancım tam. Bu vesileyle de sizlere, antrenörlerimize ve sporseverlere iyi bir müsabaka diliyorum, başarılar diliyorum” diye konuştu.
Şampiyonada ilk gün karşılaşmalarında erkeklerde Gedik Üniversitesi Süleyman Demirel Üniversitesini 2-0 yenerken, Kızlarda Gedik Üniversitesi Süleyman Demirel Üniversitesini 2-0 yendi.