10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Amasya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) 2020 yılının ilk Meclis Toplantısını gerçekleştirdi. Amasya TSO Meclis Başkanı H. Hasan Ergen’in Başkanlığındagerçekleştirilen toplantıda Yönetim Kurulu Başkanımız Murat Kırlangıç ‘da hazır bulundu. Oda faaliyetleri ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Başkan Kırlangıç konuşmasında Dün İdlip’de yaşanan hain saldırı sonucunda şehit düşen 8 vatandaşımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Şehrimize kazandıracağımız okul için çalışmalara start verildi. Geçen ay içerisinde TOBB İnşaat Uygulama Müdürü ve inşaatı yapacak firmanın yetkilisi şehrimize gelerek okul yapılacak arsada incelemelerde bulundular. Proje çizim ve onay işlemlerinin ardından birkaç ay içerisinde temel atma törenini hep birlikte yapacağız. Sizlerin de bildiği gibi bazı mesleklerin yapılabilmesi için mesleki yeterlilik belgesi zorunlu hale getirildi. Bu amaçla TOBB’un kuruluşu olan MEYBEM ile birlikte şehrimizde faaliyet gösteren ve mesleki yeterlilik belgeleri olmayan emlakçılarımız için Emlak danışmanlığı sınavını gerçekleştirdik. İşkur ve Elçin Tekstil ile yaptığımız Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme Protokolü (Megip) kapsamında Elçin Tekstil firmasında 25 kişiye istihdam sağlayacak sözleşmeye imza attık. Megip protokolü ile Odamız ile İŞKUR il müdürlüğü aracılığıyla düzenlenecek mesleki eğitim kurslarında işverenlerin ihtiyaç duyduğu nitelikteki iş gücü, işverenlerin talepleri doğrultusunda oluşturulacak eğitim programları ile yetiştirilecektir.dedi.