10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Amasya Üniversitesine yeni gelen 1. Sınıf öğrencileri için Amasya Gençlik Merkezi tarafından Amasya ilinin tarihi yerleri gezdirilerek tanıtımı sağlandı. 1. Sınıf öğrencileri için bu gezinin bir nevi oryantasyon olduğunu belirten Amasya Gençlik ve Spor İl Müdürü Şahin Gümüş, ”Amasya Üniversitesine, üniversite öğrenimi için yurdumuzun farklı illerinden gelen 1.sınıf öğrencilerine yönelik 7 yıldır düzenlediğimiz amacı ; 8500 yıllık buram buram tarih kokan şehzadeler, evliyalar ve milli mücadele şehri güzel Amasya’mızı gençlerimize en güzel şekilde tanıtmak olan gezimizi 24 Ekim Perşembe günü 140 gencimizin katılımı ile gerçekleştirdik.
Amasya Üniversitesi ile birlikte düzenlediğimiz gezi için bizlere her türlü katkıyı sağlayan Üniversite Rektörümüz Prof. Dr. Süleyman Elmacı, Rektör Yrd. Prof. Dr. Recep Kürkçü hocalarımıza, ayrıca gençlerimizin ücretsiz müze girişlerini sağlayan Amasya Belediyesine, İl Özel İdaresine, İl Turizm Kültür Müdürlüğüne çok teşekkür ederiz.’ ‘dedi.
Yeni öğrencilerin bulundukları ortamı tanımaları ve üniversiteye uyum sağlamaları adına bir gelenek haline gelen bu projenin uygulanmasından mutluluk duyan Şahin Gümüş, ” Gençlerimize lider ve gönüllü gençlerimiz tarafından Ferhat ve Şirin Müzesi, Minyatür Amasya Müzesi, Sultan 2.Bayezıt Külliyesi, Sabuncuoğlu Şerafettin Tıp Müzesi, Saraydüzü Kışla Binası, Amasya Etnografya Müzesi, Yalıboyu Evleri ve Şehzadeler ve Gezi Yolu gezdirilmiştir.
Gençlerimize katılımlarından dolayı, lider ve genç gönüllülerimize de gerçekleştirdikleri bu güzel organizasyondan dolayı çok teşekkür ederiz. ” diyerek memnuniyetini dile getirdi.