10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
PTT Amasya Başmüdürlüğü, Sıfır Atık Projesine yaptığı çevreci uygulamayla destek sağlıyor. Müdürlük bünyesindeki merkezlerde 4125 kilo atık toplanarak geri dönüşüme kazandırıldı.
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendinin himayelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yürütülen, ilimizde de Valimiz Sayın Dr. Osman Varol’un eşi Funda Varol Hanımefendinin himayelerinde uygulanan Sıfır Atık Projesi kapsamında PTT Amasya Başmüdürlüğü başmüdürlük ana binası, 6 PTT Merkez Müdürlüğü ile 12 PTT Şubesi olmak üzere toplam 19 işyerine kâğıt, plastik, metal ve cam kutuları konuşlandırılarak hem personel hem de vatandaşlarımızın projeye destek olunması amaçlandı.
2018 yılında tehlikesiz atık olarak 1000 kilo ile tehlikeli atık olarak TAP derneğine 25 kilo atık pil olmak üzere toplam 1025 atık teslimi yapıldı. 2019 yılı ilk 4 aylık döneminde ise 1070 kilo kağıt atık, 2030 kilo karışık atık olmak üzere toplamda 3100 kilo atık teslimi yapılarak şu ana kadar toplamda 4125 kilo atık geri dönüşüme kazandırılarak projeye destek sağlandı.
Projeye PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik’in de önem verdiğini belirten Amasya PTT Başmüdürü Cafer Bolat, “1840’tan beri devletimizin, milletimizin, bayrağımızın yanında olan asırlık çınarımız PTT’miz ve PTT çalışanları tüm sosyal sorumluluk projelerinde olduğu gibi Sıfır Atık Projesinde de öncü olmaya katkı sağlamaya devam edecektir” dedi.