10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Amasya Orman Bölge Müdürü Halil Oflu, Bafra orman İşletme Müdürlüğü Boğazkaya şefliğinde 2019 yılı programı dahilinde yürütülmekte olan silvikültür çalışmaları ve bu çalışmalardan elde edilen emvallerin kalite ve standartlara uygunluğu hakkında incelemelerde bulundu. Bölge Müdürü Oflu, beraberinde Bölge Müdür Yardımcısı Engin Keleş, Silvikültür Şube Müdürü Hayati Ergüden, İşletme Pazarlama Şube Müdürü Hasan Kemal Yayla, İşletme Müdürü Ercüment Sarıca tarafından karşılanarak incelemelerde bulunmak için Boğazkaya Şefliğine geçildi. İşletme Şefi Ertan Ali Serdar tarafından karşılanan Bölge Müdürümüz, yürütülmekte olan silvikültür ve diğer çalışmalar hakkında bilgiler alarak; Durak mevkii 57 nolu bölmede 2018 yılında yapılmış olan tohumlama kesim sahasındaki gelişim ve çimlenmeler gözlemlendi. Aynı bölmede yapılmakta olan hazırlama kesim çalışmalarını ve 30.Nolu bölmede yapılan bakım çalışmalarını yerinde inceledi. Silvikültür ve üretim çalışmalarını yürüten işçilerle bir süre sohbet eden Bölge Müdürümüz Halil Oflu” Ormanların sağlıklı büyümesi için coğrafi şartlar ve mevsim koşulları da dikkate alınarak plan, program dahilinde tekniğine uygun müdahalelerin yapılması ormanların devamlılığının sağlanması için zorunluluktur. Bu tür çalışmalarda deneyim, gözlem ve bilgi birikimi çok önemlidir. Tecrübeli bir ekibimiz var başarı ekip işidir. Çalışmalarımızda bu tecrübe ve birikimden yararlanarak başarıya ulaşacağız.” diyerek talimatlarını aktaran Bölge Müdürümüz İncelemelerini tamamlayarak bölgeden ayrıldı.