10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Valiliğimizin himayesinde uygulanan Amasya ili Tarım ve Kırsal Kalkınma Eylem Planı kapsamında Göynücek Kaymakamlığımız tarafından yürütülmekte olan Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) destekli ‘Yeni Nesil Köy Bazlı Milli Tarım Göynücek İşletme Modeli Fizibilite Raporu’ projesi rapor hazırlanması işini üstlenen firmayla sözleşme imzalandı.
Göynücek ilçemizde bulunan Damlaçimen-Karayakup köyleri mevkiinde Amasya ili Tarım ve Kırsal Kalkınma Eylem Planı kapsamında uygulanması planlanan ‘Yeni Nesil Köy Bazlı Milli Tarım Göynücek İşletme Modeli Fizibilite Raporu’ projesi raporu hazırlanması ile Damlaçimen ve Karayakup Köyleri arasında kalan 7000 dekar arazinin yatırım analizleri yapılması planlanıyor. Rapor sonuncundaki veriler ışığında bölgeye yapılacak yatırım ile bölge halkına yatırım, istihdam, üretim, markalaşma, güvenilir gıda, iç Pazar, ihracat, sosyo-ekonomik gelişim gibi katkıların sağlanması amaçlanıyor.
Göynücek Kaymakamlığımızda gerçekleştirilen imza törenine, Göynücek Kaymakamı Mustafa Gürbüz, OKA İl Koordinatörü Erdin Güden, PMC Proje Üretim Danışmanlık Şirket Müdürü Ayhan Apaydın ve Proje Koordinatörü N. Ebru Yapar da katıldı.