10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla ikincisi düzenlenen engelli sorunları ve çözüm önerileri çalıştayı Vali Dr. Osman Varol’un başkanlığında yöneticiler ve engelli derneklerinin temsilcilerinin katılımıyla toplantı düzenlendi.
Rehberlik ve Araştırma Merkezindeki toplantıda Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mustafa Arslan, önceki çalıştayda ele alınan sorunlar ve çözümlerine dair atılan adımlara ilişkin sunum yaptı.
Sunumun ardından yaptığı konuşmada engellilere yönelik hizmetlerde gelinen noktanın daha ileri taşınması gerektiğini belirten Vali Varol, “Toplumumuzun refah düzeyi artarken diğer taraftan da engelli vatandaşlarımızın kamu hizmetlerine erişimleri ve her türlü sosyal olanaktan istifade edebilmeleri adına sürekli olarak yeni çalışmalar üretmemiz, yeni bir takım işler ortaya koymamız gerekiyor. Bunun içinde çeşitli mekanizmalarımız var” dedi.
Vali Varol, kendilerinin ve ildeki yöneticilerin engelli STK’ları ile sürekli olarak doğrudan diyaloğunun mevcut olduğunu vurguladı.
Engelli STK’ları yöneticilerinin kendilerine sağlanan imkanlardan dolayı teşekkür edip beklentilerini ilettikleri toplantıya Vali Yardımcısı Turgay İlhan, İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ali Yıldız, kurum müdürleri ve diğer yetkililer de katıldı.