10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Her fırsatta şehit ailelerini ve gazilerimizi ziyaret eden Vali Dr. Osman Varolun talimatları doğrultusunda Amasya Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Şehit Yakınları ve Gaziler Birimi, Amasya genelindeki şehit ailelerini ve gazileri ziyaret ederek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakan Zehra Zümrüt Selçuk ve Vali Dr. Osman Varolun selamlarını iletip sorunlarını ve taleplerini dinlemeye devam ediyor.
Devletin ve vatanın bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden şehitlerin haklarının asla ödenemeyeceğini ifade eden Amasya Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ahmet Kırlangıç, şehitlerin ailelerinin ve gazilerin devlete ve millete emanet olduğunu söyledi.
Şehitliğin en kutsal mertebe olduğunu bütün şehit ailelerinin de şehit ailesi gururu ve onurunu en iyi şekilde taşıdıklarını söyleyen Kırlangıç, ‘Bizler ne yapsak vatan uğruna, bayrak uğruna evlatlarını şehit veren ailelerin acısını dindiremeyiz. Ancak bize şehitlerden bir emanet olarak kalan bütün şehit ailelerimiz ve gazilerimizin her zaman yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyoruz. Şehit ailelerimiz ve gazilerimizin her türlü sıkıntı ve sorunlarının giderilmesi için elimizden gelen bütün gayreti gösteriyoruz, göstereceğiz. Devletimizin imkânları kendilerinin hizmetindedir.’ dedi. İl Müdürlüğümüze bağlı Şehit Yakınları ve Gaziler Birimi olarak bütün şehit aileleri ve gazilerin iş ve işlemlerinin yürütüldüğünü, şehit ailelerinin sorun ve ihtiyaçları noktasında kendilerine yardımcı olunduğunu belirten İl Müdürümüz Ahmet KIRLANGIÇ, Amasya daki şehit aileleri ve gazilerimizi evlerinde ziyaret ederek görüşüyoruz. Bazı şehit ailelerimizin ve gazilerimizin sıkıntıları olduğunu görüyoruz, hem bu sorunların çözümü hem de onların yalnız olmadıklarını hissettirmek için bu ziyaretlerimizi yapıyoruz’ dedi. Şehitlere Allah’tan rahmet dileyen Kırlangıç, gazilere de hayırlı bir ömür geçirmeleri temennisinde bulundu. İl Müdürü Kırlangıç, şehit yakınları ve gazilere herhangi bir sıkıntıları olduğunda mutlaka kendisine rahatlıkla ulaşabileceklerini, şehit ailelerinin ve gazilerin her zaman yanlarında olduklarını söyledi.