10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
İl Çocuk Hakları Komitesi üyeleri ile Okul Destek Projesi ve Sosyal Uyum Programı kapsamındaki çocuklarımız Ankara’ya ‘Cumhuriyet Eğitim’ temalı gezi gerçekleştirdi.
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ve il müdürlükleri tarafından yürütülen Okul Destek Projesi ve Sosyal Uyum Programı kapsamında olan ve İl Çocuk Hakları Komite Üyesi çocuklarımızla birlikte Ankara’ya Cumhuriyet Eğitim temalı gezi düzenledi. Gezi kapsamında çocuklarımıza Sakarya Meydan Muharebesinin geçmiş olduğu yerlerden Polatlı Dua Tepe, Anıtkabir, Etnografya Müzesi, Beştepe Millet Camii Kongre ve Kültür Merkezi ile Hacı Bayram Veli Camii gezdirildi.
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Ahmet Kırlangıç, Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ve il müdürlüğü tarafından yürütülen Okul Destek, Sosyal Uyum Programı ve Çocuk Hakları İl Komite Üyesi çocuklarımıza, Milli Mücadele’nin önemini kavratmak, bu yolla milli şuurlarının güçlendirilmesini sağlamak ve farklı kültürdeki çocukların tanışıp kaynaşmalarına katkıda bulunmak amacıyla geziyi düzenlediklerini belirtti.
Gezerek görerek milli ve manevi duyguları kazandırmak ve güçlendirmek için bu tarz gezilerin çok verimli olduğuna değinen Kırlangıç, Okul Destek Projesi kapsamında olan 150, Sosyal Uyum Programı kapsamındaki 96 çocuğumuzu ziyaret ettikleri mekanları gezdirerek milli ve manevi duyguları yerinde yaşatmayı hedeflerini ifade etti.