Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince, vatandaşların ulaşımlarını daha rahat bir şekilde sağlayabilmeleri için planlanan programlar dâhilinde yol bakım ve onarım çalışmalarına devam ediliyor.
Bu çalışmalar kapsamında onarımı ve asfaltlaması tamamlanan Ziya Paşa Ortaokulu mevkisinde, sürücüler daha konforlu bir ulaşıma kavuştu.
Ekiplerimiz tarafından işleme alınan bölgelerde belirli periyotlarda vatandaşların Hilal Masa birimine ilettikleri talepler doğrultusunda tespit edilen bölgelerin onarımı hız kesmeden devam ediyor.
Ayrıca yapılan çalışmalar, vatandaşlar tarafından Hilal Masa’ya iletilen teşekkür mesajları ile takdir edildi.
-“Vatandaşlarımızın mutluluğu her şeyden önemli”
Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak için var güçleriyle çalıştıklarını ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Ekiplerimizin yürüttüğü çalışmaları vatandaşlarımızın memnuniyetle karşıladığını görmek bizleri mutlu ediyor. Ekiplerimiz, öncelikle belirlenen bir program dâhilinde ilimizdeki yolları ring halinde tarayarak ivedilikle yapılması gereken bozuk satıhları tespit ederek buralarda asfaltlama çalışmasını gerçekleştiriyor. Kent merkezinde yollarda oluşan çukurların vatandaşlarımızı, özellikle sürücülerimizi mağdur etmemesi için başlattığımız yol iyileştirme çalışmalarımız sürüyor. Bazı mahallelerimizde asfalt yolların üzerinde meydana gelen çukurlar, trafik konforunu rahatsız ederken, araç sürücülerine de zor anlar yaşatabiliyor. Bunun önüne geçebilmek için mahallelerimizdeki yollarda asfaltlama çalışmalarını yaparak sürücülerimizin taşıt trafiğinde rahat hareket etmeleri için gayret gösteriyoruz. Bununla ilgili olarak ekiplerimizi ihtiyaç duyulan tüm güzergâhlarda asfaltlama çalışması için seferber ettik. Ekiplerimiz, durmaksızın gösterdiği faaliyetlerle her yere yetişmeye çalışıyor. Asfalt çalışmalarımızın yanı sıra güzergahlarda drenajlardaki çökme ve tıkanıklıklar da tespit edilerek aynı çalışma çerçevesinde tamir edilip temizleniyor. “