10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Belediye Başkan Mehmet Sarı, Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi programı kapsamında açtıkları stantta ilçe belediye başkanlarını misafir etti.Yeşilkent Amasya Projesini seçerken, Belediye Başkanı Mehmet Sarı, tarihi dokuyu ortaya çıkaracak, bunu sağlarken de çevresel sürdürülebilirlik konusunda farkındalık yaratacak bir proje olmasına özen gösterdi.Amasya Belediyesinin projesinde; Çevresel sürdürülebilirliğin sağlanması, Kentsel ve mimari dokunun korunması, Geri kazanım sağlanması, Yenilenebilir enerji kullanımı, Kadın, yaşlı ve engelli dostu olması gibi unsurlar yer alıyor.Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi programı kapsamında, Suluova Belediye Başkanı Fatih Üçok, Ziyaret Belediye Başkanı Mehmet Uyanık ve Taşova Belediye Başkanı Bayram Öztürk Amasya Belediyesi standını ziyaret ettiler.