10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Amasya İl Müftülüğü Aile Dini Rehberlik Bürosu tarafından hazırlanan Aile Okulu Seminerlerinin ilki yapıldı. Seminer; Amasya Belediyesi Kültür Merkezi Zeynep Hatun Salonunda ”Çocuğumu Tanıyorum, Çocuğumu Anlıyorum” başlıklı seminerle başladı.
Programın açılış konuşmasını yapan İl Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu sözlerine dinleyicilere katılımlarından; konuşmacı Fatma Kotan’a katkılarından dolayı teşekkür ederek başladı ve “Aile toplumun temel taşıdır, huzurlu bir toplum ancak huzurlu aileler ile inşa edilebilir. Bu sebeple ailenin kurulması ve korunması büyük önem arz etmektedir.” dedi.
Din İşleri Yüksek Kurulu Eğitim Uzmanı Fatma Kotan konuşmasında: “Çocuğu tanımak ona karşı doğru davranış sergilemek ve mizacına uygun doğru eğitimi vermek için önemlidir. Böylece çocuk kendini tanıyan, hem kendisi hem de toplum ile barışık bir birey olarak yetişir. Bir insan için mutlu ve erdemli olmak, önemli olmaktan daha mühimdir. Çocuğa yaşam felsefesi kazandırmak, amacı mutlu ve erdemli olmak olan çocuklar yetiştirmek noktasında ilk ve en önemli adım çocuğu tanımaktır.” ifadelerine yer verdi.
Halkın yoğun ilgi ve katılımının gözlendiği program, Kotan’a hediye takdimiyle sonlandırıldı.