10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Çekmeköy Belediyesi tarafından düzenlenen Prof. Dr. Fuat Sezgin Uluslararası Bilim Olimpiyatlarına katılan Amasya Türk Telekom Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Süleyman Uslu ve Enes Kalleci “Mikro Boyuttaki Aragonit Katkılı Boyanın Trafoların Yaydığı Elektromanyetik Radyasyona Karşı Zırhlanmada Kullanımı” isimli araştırma projesi ile uluslararası yarışmada üçüncü oldu.
30 Haziran 2018 tarihinde aramızdan ayrılan dünyanın önde gelen bilim tarihi uzmanlarından Prof. Dr. Fuat SEZGİN adına düzenlenen ve gençlerin bilim ve barış vizyonu ile uluslararası diyalog oluşturması, Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar ile etkileşimlerin desteklenmesi, gençlerimizin bilim, kültür ve sanat ilgilerinin arttırılması, yenilikçilik Kültürünün genç nüfus arasında yaygınlaştırılması amacıyla düzenlenen Prof. Dr. Fuat Sezgin Uluslararası Bilim Olimpiyatlarında kazanan öğrenciler ödüllerini aldılar.
Amasya Türk Telekom AİHL öğrencileri Süleyman Uslu ve Enes Kalleci tarafından hazırlanan “Mikro Boyuttaki Aragonit Katkılı Boyanın Trafoların Yaydığı Elektromanyetik Radyasyona Karşı Zırhlanmada Kullanımı” isimli araştırma projesi üçüncülük ödülünü aldığı yarışmada Araştırma, Teknoloji ve Enerji Verimliliği adı altındaki 3 kategorinin birincilerine 10 bin TL, ikincilerine 5 bin TL, üçüncülere 3 bin TL ve mansiyon alan öğrencilere ise 2 Bin TL ödül verildi.