10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı, KÜSİ İl Koordinatörü Doç. Dr. Arif Gök ve MERGLASS San. Tic. Ltd. Şti. Yöneticisi Ahmet Hatap’ı kabul ederek KUSİ faaliyetleri kapsamında hayata geçirilen ve 4.5 Milyon TL destek almaya hak kazanılan KOSGEB İş birliği desteği hakkında bilgi aldı. KÜSİ İl Koordinatörü Doç. Dr. Arif Gök, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’nın (KOSGEB) sunduğu İş birliği Destek Programı kapsamında 5 (beş) ayrı firmanın bir araya gelerek ihtiyaç duyulan sektörlerde yatırımı ve yerlileştirmeyi sağlayacak proje çağrısı sayesinde Merzifon ilçemizde “CAM” işleme fabrikası kurulması için hazırlanmış olan projeye 2019 yılında başvuran işletmenin destek almaya hak kazandığını belirtti. Projenin Türkiye’de ilk kurula giren proje olması ve TR83 bölgesinde ilk kabul olan proje olması nedeni ile ayrıca KUSİ faaliyetleri açısından önem arz ettiğini dile getirdi. Çalışmalarına her daim destek olan Amasya Üniversitesine ve Prof. Dr. Süleyman Elmacı’ya şükranlarını sunan MERGLASS San. Tic. Ltd. Şti. Yöneticisi Ahmet Hatap, “bölgede ciddi bir ihtiyacın bu sayede karşılanacağını ve CAM geri dönüşümünün ciddi kazanım olduğunu’’ vurgulayarak KUSİ il Koordinatörü Doç. Dr. Arif Gök tarafından hazırlanıp 2019 yılında KOSGEB’e sunulan destek kapsamında 4.5 Milyon TL’lik Yatırım Desteğine Ocak 2020 da hak kazandığını bildirdi. Böylece bölgemizde ciddi bir işlem hacminin oluşturulacağını ve istihdam sağlanacağı konusunda bilgi verdi. Firma yetkilisi ayrıca projenin ortaya çıkmasında özellikle Amasya Üniversitesi KÜSİ İl Koordinatörümüz Doç. Dr. Arif Gök’e, KOSGEB İl Müdürü Bayram Ali Kukuş beye ve Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı’ya Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği’nin üst düzey uygulanmasından dolayı şükranlarını sundu. Amasya’da üretimin Teknolojik olarak yapılması ve İstihdamın artırılması konusuna Amasya Üniversitesi olarak her türlü desteği vereceklerini ileten Rektör Prof. Dr. Süleyman Elmacı, ilimizde kamu, sanayi ve üniversite iş birliğinin artarak büyümesi gerektiğini dile getirerek çalışmalar başarılar diledi.