10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
İlimizde 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla Vali Dr. Osman Varol ile eşi Funda Varol Hanımefendi ve il protokolünün katılımıyla program gerçekleştirildi.
Belediye Kültür Merkezindeki programa, Vali Dr. Osman Varol ile eşi Funda Varol Hanımefendi, Amasya Milletvekili M. Levent Karahocagil, Garnizon Komutanı Piyade Albay Mehmet Atlı, Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, protokol üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Program, 10 Kasım 1938’de ebediyete intikal eden Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimiz anısına düzenlenen saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Anadolu Lisesi Müdürü Bekir Bağçıvan, günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yaptı. Daha sonra Yarbay Volkan Yılmaz Atatürk’ün hayatı, askeri dehası ve başarıları üzerine konuşma gerçekleştirdi.
Konuşmaların ardından Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından Atatürk Oratoryosu sahnelendi. Vali Varol, emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ederek kendilerine çiçek verdi. Program hatıra fotoğrafının çektirilmesi ile sona erdi.