Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
10 16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısı nedeniyle hazırlanan ip sanatı sergisi açıldı.
Suluova Engelliler Spor Kulübü Derneği Başkanı Hasan Erğen yaptığı konuşmada Sayın Belediye Başkanım kurumlarımızın değerli müdürleri Spor camiası sivil toplum örgütlerimizin temsilcileri değerli başkanları muhtarlarımız ve değerli vatandaşlarımız 10 -16 Mayıs Engelliler Haftası Farkındalık Etkinlikleri kapsamında hazırladığımız İplik Sanatı sergimize hoş geldiniz.
Devletimizin 100. Yılında Cumhurbaşkanlığı ve Meclisimizin 28.Yasama Dönemi için Parlamento seçimleri süreci içinde yeni bir 10-16 Mayıs Engelliler Haftası’na daha başlıyoruz. Hemen belirtmekte fayda görüyoruz ki engellilik kutlama yapılacak bir durum olmadığı için 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kesinlikle kutlama yapılan bir hafta değildir. Birleşmiş Milletler tarafından engelli haklarının diğer insanlarla eşit ölçüde sağlanması, toplumlarda engelli kişilerin güçlendirilmesi amacı için bugün kutlanmaktadır. Ama sadece birkaç gün değil her gün hatırlanmak saygı görmek toplumdaki yerimizin eşit olduğunu hissetmek ve görmek isteriz. Engelli bireyler her alanda var olabileceğini belirtmek isterim. Sanatta edebiyatta bilimde kısacası her alanda varız ve var olmaya da devam edeceğiz biz engel tanımıyoruz yeter ki toplum bize engel olmasın şu bilinsin ki her birey bir engelli adayıdır. Engelliler haftası kutlu olsun dinlediğiniz için teşekkür eder şükranlarımı sunuyor sağlıklı günler diliyorum dedi.
Yapılan konuşmaların ardından
Serginin açılışı davetliler tarafından gerçekleşti.