Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Belediye zabıta ekipleri, yeni eğitim ve öğretim yılında okul servis araçlarına yönelik denetimlerini sürdürüyor.
Amasya Belediyesi’ne bağlı zabıta müdürlüğü ekipleri, öğrencilerin güven içerisinde ulaşımlarının sağlanması, servis taşımacılığının disiplin altına alınması, korsan taşımacılığın önlenmesi ve fiilen çalışmakta olan şoför esnafının haklarının korunması amacıyla servis araçlarında denetimlerine devam ediyor. Sürücülere yönelik bilgilendirme faaliyetlerinin de gerçekleştirildiği denetimlerde, temizlik, maske ve mesafe kurallarına uyulması konusunda hatırlatmalarda bulunuldu. Ekiplerce, yapılan denetimlerde; öğrencilerin ayakta yolculuk yapmaması, emniyet kemerleri takılı şekilde ulaşımın sağlanması, dur levhası, okul taşıtı yazısı , okul öncesi ve ilköğretim öğrencilerini taşıyan araçlarda rehber personelin çalışıyor olması gibi kriterlere dikkat edilmesi hususunda titizlikle bir çalışma gerçekleştirildi.
‘EVLATLARIMIZIN GÜVEN İÇERİSİNDE OKULLARINA ULAŞMALARI İÇİN ÇALIŞIYORUZ’
Öğrencilerin güvenli bir ortamda ulaşımlarının sağlanması için denetimlerin sıklıkla devam ettirileceğini belirten Amasya belediye Başkanı Mehmet Sarı açıklamasında şunları kaydetti; “Geleceğimizin teminatı evlatlarımızın güven içerisinde okullarına ulaşmaları için zabıta müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz tarafından denetimlerimizi sıklaştırdık. Yavrularımızın güvenliği ve sağlığı bizler için her şeyden önemli. Sürücülere yönelik bilgilendirme faaliyetlerinin de gerçekleştirildiği denetimlerde, temizlik, maske ve mesafe kurallarına uyulması konusunda hatırlatmalarda bulunuluyoruz. Vatandaşlarımızın içinin rahat olması için elimizden gelenin fazlasını yapıyoruz” dedi.
Ziyaret ettiği okullarda da çocukların büyük sevgisi ve ilgisi ile karşılanan Başkan Sarı, ‘Başkan Amcanız her daim sizlerin yanında ve sizlerin mutluluğu, iyiliği için çalışacak‘ sözleri ile de geleceğin teminatı çocuklara ne kadar değer verdiğini gösteriyor.