SON DAKİKA

ART Amasya Radyo ve Televizyonu

Yol Yardım Poliçesi Nedir? Kasko Teminatlarını İnceleyin!

Yol Yardım Poliçesi Nedir? Kasko Teminatlarını İnceleyin!
Bu haber 08 Kasım 2022 - 11:16 'de eklendi ve 387 views kez görüntülendi.

Araç sahipleri, aracın gereken tüm bakımları ve onarımlarını yaptırmış olsa da zaman zaman araçlarda beklenmedik problemler ortaya çıkabilir.

Özellikle sürüş esnasında bir problemin görülmesi ciddi sorunlara yol açabilir. Aracın arızalanması ve yolda kalması da bu sorunlardan biridir. Araç sahipleri için böyle bir durumda yol yardım hizmetlerinden faydalanabilmek büyük önem taşır.

Kasko sigortası ek teminatlarından biri olan yol yardım hizmetini poliçeye ekleterek yolda zor durumda kaldığınızda hiçbir ek ücret ödemeden bu hizmetten yararlanabilirsiniz. Dilerseniz kasko yerine zorunlu trafik sigortası poliçesine de yol yardım teminatı ekletebilirsiniz. Bu sayede yolda bir sorunla karşılaştığınızda kısa sürede yardım alarak sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

Yol Yardım Poliçesinin Sunduğu Hizmetler Nelerdir?

Sürüş esnasında karşılaşılan zor durumlarda sürücülerin imdadına koşan yol yardım poliçesini zorunlu trafik sigortasıyla birlikte alabilirsiniz. Bu poliçenin sağladığı hizmetlerden ilki, aracın bozulması ya da kaza gibi durumlarda aracın çekilmesidir. Böylece bu beklenmedik sorunlar hızlı bir şekilde çözülerek trafik akışının devam etmesi ve ihtiyaçlarınızın giderilmesi sağlanır. Yolda lastiğin patlaması durumunda lastik değişim hizmeti, araç anahtarının kaybolması, unutulması ya da bozulması gibi bir durumda da çilingir hizmeti alabilirsiniz. Ayrıca yakıtınızın bitmesi ve yolda kalmanız halinde yakıt temin edilerek yola devam edebilmeniz yol yardım hizmeti tarafından sağlanır.

Kasko teminatları arasında da birtakım yol yardım hizmetleri mevcuttur. Sigorta şirketleri arasında bu hizmetler farklılık gösterse de genel olarak aynıdır. Bunlar arasında ikame araç temini, yedek parça temini, yolda kalmanız halinde tıbbi yardım ve otel temini ile seyahatinizi tamamlamanız için sürücü temini hizmetleri bulunur. Bu sayede sürüş esnasında karşılaşacağınız her sorun için kendinizi güvence altına alabilir, her duruma karşı hazırlıklı bir şekilde yola çıkabilirsiniz.

Yol Yardım Teminatının Kapsamında Olmayan Durumlar Nelerdir?

Birçok avantaj sunan yol yardım hizmeti bazı durumlarda kullanılamaz. Bu durumların ilki, sürücünün uyuşturucu madde kullanımı sonrasında yardım talep etmesidir. Bununla birlikte kişinin kendini yaralaması veya kavgaya girmesi gibi bir durumda da bu hizmetten yararlanabilmesi mümkün değildir.

Sigortalı kişinin aracıyla araba yarışlarına katılması da yol yardım hizmeti alamayacağı durumlar arasındadır. Araba yarışında aracın zarar görmesi halinde yol yardım hizmetinden

faydalanılamaz. Sigortalı aracın hep aynı şekilde kaza yapması ya da her zaman aynı şekilde arızalanması durumunda da yol yardım hizmeti alınamaz.

Yol yardım hizmeti Türkiye sınırları içinde faydalanabileceğiniz bir hizmet olduğundan yurt dışına çıktığınızda bu hizmetten yararlanmanız mümkün değildir. üßlkede meydana gelen doğal afetlerde, ayaklanma, iç savaş, grev ya da terör durumlarında oluşan hasarlar da yol yardım teminatı kapsamında değildir.

Yol Yardım Hizmeti Nasıl Alınır?

Araç sigortasının önemli avantajları arasında yer alan yol yardım teminatı, aracınız arızalandığında en yakın yetkili servise götürülebilmesi için çekici hizmeti sağlar. Sigorta şirketleri bu noktada farklı limitler sunsa da birçoğu bu hizmeti yıllık limitli sayıda verir. Bir kazanın ya da arızanın aynı şekilde tekrarlanması gibi bir durumda çekici hizmeti tekrar verilmez.

Bir poliçe döneminde birçok sigorta şirketi çekici hizmetini sayısı ek ücretlerle artırabilme imkânı sunar. Poliçenizin detaylarını bilmek ihtiyacınız olduğunda kullanabilmeniz açısından önem taşır. Yol yardım hizmetinden faydalanmak için sigorta şirketinizden bilgi alabilirsiniz. Allianz kasko gibi bütçenize uygun fiyatlar sunan farklı sigorta şirketlerinin tüm tekliflerini sigortam.net üzerinden inceleyebilirsiniz.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA