10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Belediyemiz kültür-sanat etkinlikleri kapsamında Güvenlik politikaları uzmanı Mete Yarar’ın anlatımı ile “Yeni Dünya Düzeni’nde Güçlü Türkiye“ konulu konferans düzenlendi.
Belediye Kültür Merkezi’nde gerçekleşen konferansı Amasya Valisi Dr. Osman Varol, Tugay Komutanı Zafer Uğur, Belediye Başkanımız Cafer Özdemir, Jandarma Komutanı Selami AKŞİT, Belediye Başkan Yardımcılarımız Mehmet Dümen,Cengiz Erdem, kurum müdürleri ve çok sayıda vatandaş izledi.
Sohbet havasında gerçekleşen konferansta yeni dünya düzeninde terör örgütlerinin yaşattığı olumsuzlukların tüm ülkeleri etkilediğini belirten Mete Yarar, “Rakamlara bakıyorsunuz, örgütlerin büyüklüğüne bakıyorsunuz, maddi imkânlarına bakıyorsunuz artık bunları klasik bir terör örgütü olarak değerlendiremezsiniz. Bunların büyüklükleri bunların kullandığı silah ve malzeme imkânları ve çatışmaların büyüklüğü ikinci dünya savaşını çoktan geçmiş durumda. Bunun için hepimizin her zamankinden daha fazla birbirimize kenetlenmemiz gerekmektedir. Bölgemizde birlik ve beraberlik içerisinde olursak herkese kaynak sağlayacak bir ülke oluruz. Bunun için dışarıdan ve küresel sermayenin oyunlarına dikkat etmeliyiz” şeklinde görüşlerini belirtti.
Programın sonunda Vali Dr. Osman Varol ve Belediye Başkanımız Cafer Özdemir Güvenlik politikaları uzmanı Mete Yarar’a, verdiği güzel bilgilerden ötürü teşekkür ederek, Amasya hatırası Güneş Saati ve çiçek hediye ettiler.