Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Suluova’ya gelen Amasya Valisi Mustafa Masatlı, Şeker Fabrikasını ziyaret ederek devam eden revizyon, bakım ve onarım çalışmalarını inceledi.Kaymakam Abdullah Şen, Belediye Başkanı Fatih Üçok, Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Saatçı ve yetkililer tarafından karşılanan Valimiz Mustafa Masatlı, daha sonra fabrikanın çeşitli bölümlerinde yürütülen revizyon ve bakım çalışmalarını yerinde inceleyerek bilgiler aldı.Şeker Fabrikasının ilimiz en büyük lokomotif sanayi kuruluşu olduğunun altını çizen Valimiz Masatlı, şeker fabrikasının ürettiği katma değer ve oluşturduğu istihdam ile Amasya bölgesinin kalkınma ve de gelişmesine büyük katkılar sunduğunu belirterek, özverili çalışmaları dolayısıyla fabrika yetkilileri ile çalışanlarına teşekkür edip başarılar diledi.Ziyaret, ilgi ve destekleri dolayısıyla Vali Mustafa Masatlı’ya teşekkür eden Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Saatcı ise, 67. Pancar alım kampanyasının başarıyla sona ermesinin ardından fabrikada revizyon, bakım ve onarım çalışmalarını başlattıklarını, 1954 Yılında kurulan Şeker Fabrikası çatısının günümüze kadar gerekli bakım ve onarımı yapılmadığı için 67 yıllık fabrika çatısının ömrünü tamamlamış olduğunu, 2021 yılına kadar el değmeyen çatı bölümünün tamamının fabrika öz kaynakları ve kendi işçileri ile dış piyasadaki 3’de 1 maliyetine yenilenerek modernize edileceğini, Fabrika tarihinde ilk kez yapılmakta olan çatı yenileme çalışmaları kapsamında Çatı bölümündeki ömrünü tamamlamış eski ahşap malzemeler sökülerek yeni ve kaliteli malzemeler ile çatı yenilemesinin yapılmakta olduğunu, altına izolasyon malzemesi döşenen fabrika çatısının üstü ise sandviç panel malzemeler ile kaplandığını, Fabrika çatısının 5 bin metre kare sandviç panel ve 1.200 metre karede saç döşenerek yenileneceğini, ayrıca fabrikanın iskeletini oluşturan çelik konsorsiyumunda gerekli tüm bakım ve onarımlarının yapılmakta olduğunu, tüm bu çalışmaları yeni kampanya dönemine kadar tamamlayacaklarını anlattı.Valimiz Masatlı’nın ziyaretlerine, Kaymakam Abdullah Şen, Belediye Başkanı Fatih Üçok, Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Saatçı ve yönetim kurulu üyeleri, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Ramazan Alagül, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Ceyhan, TSO Başkanı Turgut Aksu, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Temel, AK Parti İl Genel Meclis Üyeleri Hasan Basri İnan ve Recep Şen ile yetkililer katıldı.