SON DAKİKA

ART Amasya Radyo ve Televizyonu

Suluova ilçesinde ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki yaklaşık 10 bin öğrenci ders başı yaptı

Suluova ilçesinde ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki yaklaşık 10 bin öğrenci ders başı yaptı
Bu haber 22 Şubat 2023 - 13:07 'de eklendi ve 135 views kez görüntülendi.
Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen depremler nedeniyle eğitim-öğretime verilen aranın ardından deprem bölgesi dışındaki 71 ilde olduğu gibi Amasya’nın Suluova ilçesinde de okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki yaklaşık 10 bin öğrenci ders başı yaptı.
2022-2023 eğitim öğretim yılının, 12 Eylül 2022’de başlayan ve 20 Ocak’ta sona eren birinci döneminin ardından okullar 6 Şubat’ta açılacaktı. Ancak, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat 2023’te yaşanan ve bölgedeki 11 ili etkileyen depremler ve iklim şartları nedeniyle yarıyıl tatilinin ardından eğitim-öğretim faaliyetlerine ara verilmişti.
Suluova Kaymakamı Şafak Gürçam ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu, Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle uzatılan yarıyıl tatilinin ardından Depremden etkilenen iller dışındaki Amasya’nın da içinde olduğu 71 ilde bugün itibariyle tüm kademelerde başlayarak ders başı yapan öğrencilerle bir araya geldiler.
Başlayan ikinci dönemin ilk gününde Mehmet Bilgili, Zübeyde Hanım ve Cumhuriyet okullarında eğitime başlayan öğrencileri ziyaret eden Kaymakam Şafak Gürçam ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu, ikinci dönem eğitim-öğretimin hayırlı olmasını diledi.
İçinde bulunduğumuz bu zor dönemde çocuklar ve aileleri kadar öğretmenlerimizin de hassas olduğunu belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Davu, okulların evlatlarımızın ikinci yuvası olduğunu hatırlatarak ilk derste konu öğretimine başlamak yerine çocukların yaşadıklarını ve hissettiklerini dinlemenin çok daha uygun olacağını ifade etti. Ayrıca “Okullarımıza deprem bölgesinden gelen misafir öğrencileriz bulunmaktadır. Suluova eğitim camiası olarak onlara koşulsuz sevgi ve kabulle en iyi şekilde ağırlamak için tüm eğitim kadromuzla elimizden geleni yapacağız” dedi.
Suluovayenihabergazetesi

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA