Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, “Bizler tarihimize ve şehrimize karşı bu sorumluluğun bilincindeyiz. Bütün çalışmalarımız vatandaşlarımızın huzur içinde yaşamaları, şehrimizin güzelleşmesi içindir” dedi.Belediye Başkanı Mehmet Sarı’nın öncülüğünde belediye ekipleri, şehirdeki genel temizlik çalışmalarının yanı sıra ibadethaneleri ve tarihi mekanları periyodik olarak temizlemeye devam ediyor. Mahalle, cadde, sokak ve ortak kullanım alanlarının dışında tarihi mekanları ve ibadethaneleri de temizleyen Belediye ekipleri çalışmalarına aralıksız sürdürüyor.
BİZİM GÖREVİMİZ TARİHİ MEKÂNLARI KORUMAK VE BAKIMLARINA DİKKAT ETMEK’
Şehrin her noktasının sağlıklı ve hijyen kurallarına uygun olarak temizlendiğini söyleyen Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, açıklamasında şunları söyledi;
“Amasya’mız temizlik konusunda örnek bir şehirdir. Biz belediye olarak şehrimizin hijyeni ve vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde ibadetlerini gerçekleştirmeleri için elimizden geleni yapıyoruz. Ayrıca Amasya’mız tarihi bir şehir olduğu için ibadethanelerimizin birçoğu da tarihi mekânlardır. Bizim bir diğer görevimiz ise bu tarihi mekânları korumak ve bakımlarına dikkat etmektir. Bizlerde tarihimize ve şehrimize karşı bu sorumluluğun bilincindeyiz. Bütün çalışmalarımız vatandaşlarımızın huzur içinde yaşamaları ve şehrimizin güzelleşmesi içindir” diye konuştu.