Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, “şehrin yıllardır kanayan yarası olan eski sanayi bölgemize yoğun girişimlerimiz sonucunda Toplu Konut İdaresi TOKİ tarafından “Eski Sanayi Kentsel Dönüşüm Projesi” kapsamında 480 adet konut ve 24 adet işyeri yapılacak” dedi.
Belediye Başkanı Mehmet Sarı’nın yoğun girişimleri sonucunda Amasya’nın yıllardır kalbinde olan hançer nihayet çıkıyor. Toplu Konut İdaresi TOKİ’nin resmi sitesinden yayınladığı “Eski Sanayi Kentsel Dönüşüm Projesi” kapsamında bölgeye 480 adet konut ve 24 adet işyerinden oluşan projenin ihale tarihi 25 Ekim olarak açıklandı.
İHALE TARİHİ 25 EKİM OLARAK AÇIKLANDI
Şehrin kalbine yıllardır hançer gibi saplanan eski sanayi bölgesindeki alana TOKİ tarafından yapılacak olan konut ve işyerleri için geri sayımın başladığını söyleyen Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı açıklamasında şunları söyledi;
“Yıllardır çözüm bekleyen “Eski Sanayi Kentsel Dönüşüm Projesi” nihayete kavuşuyor. Şahsımın yoğun girişimleri ile hız kazanan ve 480 adet konut ve 24 adet işyerinden oluşan projede geri sayım başladı. İhale tarihi TOKİ’nin resmi sitesinde 25 Ekim 2021 olarak yayınlandı. Eski Sanayi bölgemizin yenilenen modern yüzüyle şehrimize ayrı bir hava katacağına inanıyor ve Amasya’mıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.