Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Valimiz Mustafa Masatlı Amasya ve Suluova Karma Organize Sanayi Bölgeleri genişleme çalışmaları kapsamında düzenlenen ön değerlendirme toplantısına Başkanlık etti. Toplantıda Amasya ve Suluova Belediyesi ile çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarından temsilciler yer aldı.
Valimiz Mustafa Masatlı toplantının açılışında yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Amasya ekonomisi tarım, sanayi ve turizm ekseninde gelişmektedir. Amasya’da 4 adet Organize Sanayi Bölgesi ve 8 adet küçük sanayi sitesi bulunmaktadır. Mevcut OSB’lerimizde doluluk oranı % 85’in üzerindedir. Bu sebeple göreve geldiğimizde ilk olarak yatırımcılarımıza OSB’lerimizde yeni yatırım alanları oluşturmak amacıyla, genişleme çalışmalarına başladık. Bu süreçte ayrıca 5. OSB’miz olan Taşova OSB’nin de çok kısa sürede kurulum aşamasını tamamladık.
Devam eden genişleme çalışmalarının sonuçlanması ile ilimiz sanayisinin büyük bir ivme yakalayacağını, bunun da istihdama olumlu katkılar sağlayacağını düşünmekteyiz. Bu vesileyle Taşova OSB kurulum sürecinde ve diğer OSB’lerimizdeki genişleme çalışmalarında İlimize destek veren Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız ile emeği geçen kurumlara teşekkür ediyorum.”
Valimiz Mustafa Masatlı’nın konuşmasının ardından toplantıda Amasya ve Suluova Organize Sanayi Bölgelerinin genişleme alanlarına ilişkin sunum yapıldı. Sunumdan sonra katılımcıların görüş ve önerilerini dile getirmesiyle toplantı sona erdi.