Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Okulların ilk haftasında göze çarpanlar:
1-Maske,temizlik malzemesi birkaç yıl yetecek kadar var.
2-Çok fazla olmasa da bazı Okullarda pozitif ya da temaslı olan öğrenci ve öğretmenler tespit edilmiş. Evlerinde karantina ve tedavi süreci kurallara uygun devam etmekte.
3-Bazı okullar çok kalabalık, Sınıf mevcudları da çok fazla. Sınıf mevcudu fazla olan okullarda yeni şubeler açılmalı ve sınıf mevcudlarının 30’un üstüne çıkması engellenmeli.
“Kalabalık okullar sabahçı öğlenci ikili eğitime geçebilir”diye İl Milli Eğitim izin vermiştir. Bu durum sadece okul yönetiminin insiyatifine bırakılmamalı.
4- Salgın döneminde bazı iller ders süresini 40 dakikadan 30 dakikaya indirdi. İlimizde de bu değerlendirmeli. Eğer ders süresi 30 dakika olursa bu durumda ilkokullarda öğle yemeği ihtiyacı kalmayacaktır. Dersler öğleye kadar tamamlanacaktır. İlkokullarda öğle yemeği telaşı ilk haftanın en önemli problemi olmuştur.
5-EN ÖNEMLİ SIKINTI OKULLARDAKİ HİZMETLİ EKSİĞİ. BAZI OKULLARDA HİÇ YOK. TEK UMUT İŞKUR’DAN GELECEK PERSONEL AMA HENÜZ GELMEDİ. AYRICA EDİNDİĞİMİZ BİLGİLERE GÖRE GEÇEN YIL 450 OLAN İŞKURLU KONTENJANI 150 YE DÜŞÜRÜLMÜŞ. BU SAYININ YETMESİ MÜMKÜN DEĞİLDİR.
KAMİL TERZİ
TÜRK EĞİTİM SEN AMASYA ŞUBE BAŞKANI