Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı’nın direktifleriyle, salgın döneminde vatandaşlara kolaylık sağlaması için uygulamaya konulan Mobil Vezne’den vatandaşlar memnun.
Başkan Sarı, tarafından vatandaşların işlerini kolaylaştırmak adına başlattığı ‘Mobil Vezne’ uygulaması Amasyalıların takdirini toplamaya devam ediyor.
Farklı tarihlerde, farklı noktalarda hizmet veren mobil vezne ile yaşlı, engelli veya zamanı kısıtlı olan vatandaşlar artık daha pratik, daha hızlı bir hizmetle belediyeye ait ödemelerini kolaylıkla halledebiliyor. Mobil Vezne uygulaması ile ödeme işlemleri tüzel veya gerçek kişinin sicil numarası, vergi numarası veya TC kimlik numarası ile gerçekleştiriliyor. Sistemle, günlük tahsilât işlemleri de kolaylıkla takip edilerek bilgiler merkezi veri tabanına çevrimiçi olarak aktarılarak ve çeşitli uygulamalar üzerinden mobil tahsilât işlemleri yapılması sağlanıyor. Mobil cihazlarla gerçekleştirilen tahsilâtlar kredi kartı ve nakit yapılabiliyor.
“Su faturalarımız yarı,yarıya düştü”
Bahçeleriçi Mahallesinde hizmet veren mobil vezneden faydalanan ve uygulamadan memnuniyetini dile getiren Hidayet Kelek konuşmasında şunları söyledi:
“Fatura ödemelerimizi mobil vezneyle mahallelerimizde kolaylıkla yapabiliyoruz. Ayrıca yılbaşından önce 80 lira gelen su faturamız yılbaşından sonra yüzde 50 indirimle yarı yarıya düştü. Su ücretlerinde yapılan bu indirimli uygulamadan da çok memnunuz. Amasya Belediye Başkanımız Mehmet Sarı‘nın yaptığı bu hizmetlerden dolayı işlerimiz kolaylaştı. Her şeyden önce vatandaşın rahatlığını düşünen Başkanımız Mehmet Sarı’ya teşekkür ediyorum.”