SON DAKİKA

ART Amasya Radyo ve Televizyonu

Mobil vezneye vatandaşlardan tam not

Mobil vezneye vatandaşlardan tam not
Bu haber 12 Ekim 2021 - 16:40 'de eklendi ve 196 views kez görüntülendi.

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı’nın direktifleriyle, salgın döneminde vatandaşlara kolaylık sağlaması için uygulamaya konulan Mobil Vezne’den vatandaşlar memnun.
Başkan Sarı, tarafından vatandaşların işlerini kolaylaştırmak adına başlattığı ‘Mobil Vezne’ uygulaması Amasyalıların takdirini toplamaya devam ediyor.
Farklı tarihlerde, farklı noktalarda hizmet veren mobil vezne ile yaşlı, engelli veya zamanı kısıtlı olan vatandaşlar artık daha pratik, daha hızlı bir hizmetle belediyeye ait ödemelerini kolaylıkla halledebiliyor. Mobil Vezne uygulaması ile ödeme işlemleri tüzel veya gerçek kişinin sicil numarası, vergi numarası veya TC kimlik numarası ile gerçekleştiriliyor. Sistemle, günlük tahsilât işlemleri de kolaylıkla takip edilerek bilgiler merkezi veri tabanına çevrimiçi olarak aktarılarak ve çeşitli uygulamalar üzerinden mobil tahsilât işlemleri yapılması sağlanıyor. Mobil cihazlarla gerçekleştirilen tahsilâtlar kredi kartı ve nakit yapılabiliyor.
“Su faturalarımız yarı,yarıya düştü”

Bahçeleriçi Mahallesinde hizmet veren mobil vezneden faydalanan ve uygulamadan memnuniyetini dile getiren Hidayet Kelek konuşmasında şunları söyledi:
“Fatura ödemelerimizi mobil vezneyle mahallelerimizde kolaylıkla yapabiliyoruz. Ayrıca yılbaşından önce 80 lira gelen su faturamız yılbaşından sonra yüzde 50 indirimle yarı yarıya düştü. Su ücretlerinde yapılan bu indirimli uygulamadan da çok memnunuz. Amasya Belediye Başkanımız Mehmet Sarı‘nın yaptığı bu hizmetlerden dolayı işlerimiz kolaylaştı. Her şeyden önce vatandaşın rahatlığını düşünen Başkanımız Mehmet Sarı’ya teşekkür ediyorum.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA