SON DAKİKA

ART Amasya Radyo ve Televizyonu

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer İl Milli Eğitim Müdürlerine yönelik iftar programı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer İl Milli Eğitim Müdürlerine yönelik iftar programı
Bu haber 17 Nisan 2023 - 10:56 'de eklendi ve 102 views kez görüntülendi.
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in ve Bakanlık yetkililerinin katılımlarıyla İl Milli Eğitim Müdürlerine yönelik iftar programı düzenlendi. Amasya İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Türkmen’de iftar programına katıldı.
Gölbaşı Mogan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesindeki programa il millî eğitim müdürlerinin yanı sıra Bakan Yardımcıları Sayın Nazif Yılmaz, Sayın Osman Sezgin ve Sayın Petek Aşkar ve genel müdürler de katıldı.
İkinci dönemin başlatılmasının planlandığı 6 Şubat sabahına tüm Türkiye’nin acıyla uyandığını, hem şiddeti hem de kapsadığı iller bakımından Türkiye’de daha önce hiç yaşanmamış bir depremle yüzleşildiğini kaydeden Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına sabrıcemil dilediğini belirtti. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Bu deprem felaketinde çoğu arkadaşımızın yakınları vefat etti. Onlara da Allah’tan rahmet diliyorum, öğretmenlerimiz vefat etti. Tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.” diye konuştu.
Depremin ilk gününden itibaren Bakanlığın tüm gücüyle sahada olduğunu ifade eden Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer “Birinci evrede vatandaşımızın acil ihtiyaçlarını karşılamak için, yani yemesini, içmesini, barınmasını, çadırla ilgili ihtiyaçlarını, sobasını, uyku tulumunu karşılamayla ilgili Bakanlığımızın tüm yöneticileri büyük fedakârlık gösterdi. Öyle bir nokta geldi ki günlük 2 milyon yemek verebilir hâle geldik.” ifadelerini kullandı.
Meslek liselerine kurulan ekmek üretim atölyelerinin depremzede vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için kullanıldığını anlatan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, günlük 1 milyon 800 bin ekmek üretebilecek kapasiteye erişildiğini söyledi.
Sonrasında il müdürleri ile birlikte okulları açmak için büyük fedakârlık gösterdiklerini dile getiren Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bugün itibarıyla bölgedeki tüm illerde okulları açarak öğrencileri öğretmenleriyle buluşturabildiklerini söyledi. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer sözlerini şöyle sürdürdü: “Okulları açmadan önce çadırlarda, konteynerlerde tüm imkânları kullanarak çocuklarımızı o travmadan kurtarabilmek için her türlü imkânı seferber ettik. Gerçekten bu sürecin kahramanı öğretmenlerimiz, il yöneticilerimizi ilçe yöneticilerimizdi. Velhasıl, Millî Eğitim Bakanlığıydı. Ben hepinize depremzede vatandaşlarımız adına en içten şükranlarımı sunuyorum.” İfadelerini kullandı.
İftar programı sonrasında deprem felaketinde gösterdikleri özverili çalışmalar adına Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer tarafından Amasya İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Türkmen ve diğer İl Milli Eğitim Müdürlerine başarı belgesi takdim edildi.

Experience peace of mind while playing at legit Canadian online casinos. These trusted platforms have been thoroughly vetted and offer a secure and fair gaming experience, allowing you to focus on having fun and winning big.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA