SON DAKİKA

ART Amasya Radyo ve Televizyonu

MHP’Lİ BAŞKAN SARI: ‘ONLARIN GÜVENDİKLERİ OKYANUS ÖTESİNDE KALDI

MHP’Lİ BAŞKAN SARI: ‘ONLARIN GÜVENDİKLERİ OKYANUS ÖTESİNDE KALDI
Bu haber 05 Aralık 2022 - 13:07 'de eklendi ve 101 views kez görüntülendi.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye karşılık veren BİM yöneticisi Aykaç’ın söylemlerini sert sözlerle eleştiren MHP’li Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, “Onların güvendikleri okyanus ötesinde kaldı. Hem bu millete tezgâh yapacaksınız, ihanet içerisinde bulunacaksınız, hem de bu milletin parasını alacaksınız. Biz buna müsaade etmeyiz” dedi.
MHP lideri Bahçeli’nin “Sürekli zam yapan zincir marketlerin FETÖ ile ilişkisi araştırılsın” ifadelerine BİM İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç’ın “Bizi terörist ilan edenlere söyleyeceklerimiz var” söylemlerini MHP’li Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı sert sözlerle eleştirdi.
‘HERKES DİLİNİN AYARINI BİLMEK ZORUNDADIR’
Göreve geldiği günden bu tarafa malum marketlere ruhsat vermediğinin altını çizen Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı açıklamasında şunları söyledi;
“Önce Amasya adına söylüyorum, belediye başkanlığına geldiğim günden beri malum marketlerin hiç birisine ruhsat vermedim. O kadar baskı, o kadar talep oldu, hiçbirine ruhsat vermedim. Şehrimizde bu tür marketlerin açılmasına müsaade etmedim. Özellikle adı geçen marketin açılmasına müsaade etmedim. Lakin dün hangi akla hizmetle yâda kimler tarafından örgütlendiği belli olmayan bir gafilin bir cahilin açıklaması Türk milletinin dikkatini çekmiştir. Ben ona öyle şöyle söylüyorum. Anası adını ne koymuş adını Galip, mağlup olmuştur. Onun haddi de değildir hakkı da değildir hemen Türk milletinin liderine Sayın Dr. Devlet Bahçeli beye dil uzatma cesaretini göstermesinin manasını anlayamıyorum. Bana göre manda yüreği yemiş olması lazım. Onun güvendikleri inandıkları her kimse hodri meydan sokağa çıkabilirler. Herkes dilinin ayarını bilmek zorundadır. Bilmezse haddini bildiren mutlaka olacaktır. Bu millet kendine hakaret edenlere kendini yok sayanlara her zaman cezasını ödetmiştir. Ben şuna inanıyorum Türk milletinin duyarlı olduğuna ve Türk milletinin hassasiyetlerine inanan birisiyim ve bu kendini bilmez şom ağzının da Türk milleti cezasını verecektir. Hemen tövbe etmeli, özür dilemeli, yoksa ki bu işin altından kendini kaldıramaz” diye konuştu.
‘BİZ DÜNYAYI TANIYORUZ, BUNLARIN KİM OLDUĞUNU DA BİLİYORUZ’
Zabıta ekiplerinin marketlerin denetimlerine aralıksız devam ettiklerini belirten Başkan Sarı;
“Ekiplerimiz marketleri denetliyorlar. Eğer ticari noksanlık varsa gerekli cezayı alacaklardır. Kapanması gerekiyorsa kapanacak, ceza alacaksalar ceza alacaklar. Usulüne uygunsa elbette ticari hayatlarına devam edeceklerdir. Lakin daha önce bizde bunların sabıkaları var. Fahiş fiyatın üzerinden fahiş fiyatta kim işlem yaparsa bende o marketleri kapatırım. Süresi nedir? Süresi aklıma geldiği gündür. Ben bu halkın soyulmasına müsaade etmem. Biz dünyayı tanıyoruz. Bunların kim olduğunu da biliyoruz. Onların güvendikleri okyanus ötesinde kaldı. O tarafa güle güle. Hem bu millete tezgâh yapacaksınız, ihanet içerisinde bulunacaksınız, hem de bu milletin parasını alacaksınız. Biz buna müsaade etmeyiz” şeklinde konuştu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA