SON DAKİKA

ART Amasya Radyo ve Televizyonu

Merzifon Ülkü Ocakları, Milliyetçi Hareket Partisi kurucusu Başbuğ Alparslan Türkeş’in anısını yaşatmak adına bir etkinlik düzenledi.

Merzifon Ülkü Ocakları, Milliyetçi Hareket Partisi kurucusu Başbuğ Alparslan Türkeş’in anısını yaşatmak adına bir etkinlik düzenledi.
Bu haber 27 Kasım 2023 - 12:33 'de eklendi ve 38 views kez görüntülendi.

Merzifon Ülkü Ocakları, Milliyetçi Hareket Partisi kurucusu Başbuğ Alparslan Türkeş’in anısını yaşatmak adına bir etkinlik düzenledi. Ocak üyeleri, Alparslan Türkeş’in adını yaşatmak ve manevi anlamda onu anmak amacıyla Yasin-i Şerif okuyarak dualarla andı. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Merzifon Ülkü Ocakları Başkanı Hasan İnce, Alparslan Türkeş’in Türk milletinin son başbuğu olduğunu vurgulayarak, etkinlikle ilgili, “Başbuğumuz Alparslan Türkeş bizim güneşimiz, yolbaşçımız, davamızın kurucusu ve tüm dünya Türkleri’nin son başbuğu idi. Bu anlamlı günde onun aziz hatırasına Yasin-i Şerif okuyarak dualar ile andık. Kabri nur mekanı cennet olsun.”
Etkinliğin, Başbuğ Alparslan Türkeş’in fikirleri ve liderliği etrafında bir araya gelerek onu anmanın ötesinde, gençler arasında birlik ve beraberliği pekiştirmeye yönelik bir platform olduğu belirtildi. Aynı zamanda Türk milliyetçiliğinin temsilcisi olan Türkeş’in düşünce mirasının genç nesillere aktarılması amacını taşıyan etkinlik, manevi bir atmosferde gerçekleşti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA