Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Merzifon Ülkü Ocakları, Milliyetçi Hareket Partisi kurucusu Başbuğ Alparslan Türkeş’in anısını yaşatmak adına bir etkinlik düzenledi. Ocak üyeleri, Alparslan Türkeş’in adını yaşatmak ve manevi anlamda onu anmak amacıyla Yasin-i Şerif okuyarak dualarla andı. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Merzifon Ülkü Ocakları Başkanı Hasan İnce, Alparslan Türkeş’in Türk milletinin son başbuğu olduğunu vurgulayarak, etkinlikle ilgili, “Başbuğumuz Alparslan Türkeş bizim güneşimiz, yolbaşçımız, davamızın kurucusu ve tüm dünya Türkleri’nin son başbuğu idi. Bu anlamlı günde onun aziz hatırasına Yasin-i Şerif okuyarak dualar ile andık. Kabri nur mekanı cennet olsun.”
Etkinliğin, Başbuğ Alparslan Türkeş’in fikirleri ve liderliği etrafında bir araya gelerek onu anmanın ötesinde, gençler arasında birlik ve beraberliği pekiştirmeye yönelik bir platform olduğu belirtildi. Aynı zamanda Türk milliyetçiliğinin temsilcisi olan Türkeş’in düşünce mirasının genç nesillere aktarılması amacını taşıyan etkinlik, manevi bir atmosferde gerçekleşti.