Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı, Merzifon’u yaşanabilir bir çevre haline getirebilmek için geçtiğimiz yıllarda başlattığı ve Karbon Ayak İzini sıfırlamayı amaçladığı projeyi, çevrimiçi ortamda Dünya’ya anlattı.
Merzifon’da yaşanabilir bir gelecek inşa etmek için geçtiğimiz yıllarda başlatılan ve “Karbon Ayak İzini” sıfıra indirmeyi amaçlayan proje Uluslararası katılımla online olarak yapılan konferansta anlatıldı. Daha yaşabilir bir çevre oluşturmak ve gelecek nesillere daha temiz bir çevre bırakabilmek için kolları sıvayan Merzifon Belediyesi, Türkiye’de bir ilke imza atarak Uluslararası Yenilenebilir Enerji Konferansı’na katıldı. 4-6 Mayıs tarihlerinde düzenlenen konferansta, Merzifon’un Mahalle bazlı Karbon ayak izi ölçüm çalışmaları ve bir senedir proje kapsamında yürüttüğü çalışmalar, uluslar arası katılımcılara anlatıldı. Başkan Kargının konuşmacı olduğu online konferansta Dünya çapından katılımcılar Merzifon Belediyesi’nin karbon ayak izi hamlesini dinledi.
4-6 Mayıs tarihinde İstanbul’da düzenlenen IRENEC 2023 Uluslararası Yenilenebilir Enerji Konferansı’nda mahalle bazlı hesaplamaları ile dünyada bir ilk olan Merzifon Karbon Ayakizi Projesi uluslararası ve ulusal katılımcılarla paylaşıldı. 6 Mayıs 2023 saat 10:30’daMerzifon Belediye Başkanı Alp Kargı “Sürdürülebilirlik ve Yeşil Çevre Faaliyetlerinin Yerel Yönetimlere Entegrasyonu”, Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Ergül “Merzifon’da Yenilenebilir Enerjiye Geçişte Gereklilikler ve Süreçler” ve saat 9:30’da ise Strateji Geliştirme Müdürü Sercan Kırık “Karbon Ayakizi Hesaplamalarında Yerel Yönetim Katkılarının Önemi: Merzifon Belediyesi” konulu konuşmalarını gerçekleştirdi. www.irenec.org sitesinden yayınlanan konferans canlı olarak takip edildi.