Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Yaklaşık 9 yaşındaki dişi kedi Mercan hem köpek yavrularına hem de civcivlere annelik yapıyor.Amasya’nın Suluova ilçesinde yaşayan Kemal Ciğer ve kızı Semanur Ciğer’in dişi kedileri Mercan doğrum yaptıktan bir süre sonra yavrularını kaybetti. Evde aynı zamanda köpek ve civcivler de bulunuyor. Kedi Mercan yavrularını kaybettikten sonra annelik duygusuyla evde bulunan hem köpek yavrularına hem de civcivlere annelik yapıyor.Mercan’ın sahibi Kemal Ciğer, “Çocukluğumdan beri ne bileyim böyle kedidir, kuştur, köpektir, civcivdir meraklıyım, hevesliyim. Bakıyorum, büyütüyorum. Bu bizim kızımız 9 yaşında adı Mercan. Normalde bunun annesi bir köpek. Köpek büyüttü bunu. Belki ondan sebep köpekle arası çok güzel. Yaklaşık 5 senedir de böyle civcivlere annelik yapabiliyor. Şimdi bizim bir kızımız var (Kızımız: Köpek) onun adı da Çirkin. Yaklaşık hemen hemen aynı günde doğum yaptılar birer gün arayla. Onu biz tesadüf fark ettik. Bu kızımız son doğumunda 2 tane yavrusu vardı. Yavruları ölünce bizim de kızımız var (köpek) Çirkin’imiz. Kendi yavruları ölünce biz fark ettik ki köpeğin yavrularını emziriyor” dedi.Kemal Ciğer ve kızı Semanur Ciğer, “Bundan önceki civcivlere, tavuklara hepsine sahip çıkardı. Zaten diğer köpeğimin ismi Köpük’tü, o büyüttü Mercan’ı. Beraber büyüdüler yani köpekle kedi bir arada büyüdüler. Üşüdüğü zaman köpeğin yanına geçerdi. Ondan sonra Çirkin’in (Çirkin: Köpek) yavrularını emzirmeye başladı. Onları o emzirdi sayılır. Süt anneleri” diye konuştu.Kedi Mercan’ın annelik yaptığı yavru köpekler büyüdü, 2 aylık oldu ama Mercan civcivlere annelik yapmaya devam ediyor.