Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Amasya’da kadına yönelik şiddete karşı farkındalık oluşturmak için stantlar açıldı
Amasya’da kadına yönelik şiddete karşı farkındalık oluşturmak için stantlar açıldı
Amasya Aile ve Sosyal Hizmet İl Müdürlüğü desteği ile Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi (ŞÖNİM) ile birlikte Jandarma Komutanlığı ve Emniyet Müdürlüğü, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü, Amasya Barosu ve Türk Diyanet Vakfı’nın katılımı ile birlikte ‘25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’ nedeniyle etkinlik düzenlendi.
Kentte bulunan alışveriş merkezinde yapılan etkinlik kapsamında günün önemine dikkat çekmek için stantlar kuruldu. Amasya İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt ta stantları tek tek gezerek şiddete karşı yürütülen çalışma ve uygulamalar hakkında bilgi aldı
Toplumsal duyarlılığı artırmak amacıyla kadına şiddete dikkat çekmek ve “Kadına Şiddete Hayır” demek için açıklan stantlarda broşürler dağıtılarak bilgilendirmede bulunuldu.
Özellikle vatandaşlar ekiplerden KADES uygulaması ve yapılması gerekenler konusunda bilgiler aldı.
Görevliler tarafından KADES’in kadınların ve çocukların maruz kaldığı şiddet, taciz gibi kötü eylemleri engellemek adına kullanıcılara sunulmuş resmi bir uygulama olduğu anlatıldı.
Jandarma Komutanlığı ve Emniyet Müdürlüğü, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü, Amasya Barosu ve Türk Diyanet Vakfı açtıklarını stantlarda kurum olarak kadına şiddete ve her türlü şiddete karşı yürüttükleri çalışmalar hakkında ziyaretçileri bilgilendirdiler.