SON DAKİKA

ART Amasya Radyo ve Televizyonu

“Kadına Şiddete Hayır” Stantları Kuruldu

“Kadına Şiddete Hayır” Stantları Kuruldu
Bu haber 27 Kasım 2023 - 12:12 'de eklendi ve 54 views kez görüntülendi.

Amasya’da kadına yönelik şiddete karşı farkındalık oluşturmak için stantlar açıldı
Amasya’da kadına yönelik şiddete karşı farkındalık oluşturmak için stantlar açıldı
Amasya Aile ve Sosyal Hizmet İl Müdürlüğü desteği ile Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi (ŞÖNİM) ile birlikte Jandarma Komutanlığı ve Emniyet Müdürlüğü, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü, Amasya Barosu ve Türk Diyanet Vakfı’nın katılımı ile birlikte ‘25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’ nedeniyle etkinlik düzenlendi.
Kentte bulunan alışveriş merkezinde yapılan etkinlik kapsamında günün önemine dikkat çekmek için stantlar kuruldu. Amasya İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt ta stantları tek tek gezerek şiddete karşı yürütülen çalışma ve uygulamalar hakkında bilgi aldı
Toplumsal duyarlılığı artırmak amacıyla kadına şiddete dikkat çekmek ve “Kadına Şiddete Hayır” demek için açıklan stantlarda broşürler dağıtılarak bilgilendirmede bulunuldu.
Özellikle vatandaşlar ekiplerden KADES uygulaması ve yapılması gerekenler konusunda bilgiler aldı.
Görevliler tarafından KADES’in kadınların ve çocukların maruz kaldığı şiddet, taciz gibi kötü eylemleri engellemek adına kullanıcılara sunulmuş resmi bir uygulama olduğu anlatıldı.
Jandarma Komutanlığı ve Emniyet Müdürlüğü, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü, Amasya Barosu ve Türk Diyanet Vakfı açtıklarını stantlarda kurum olarak kadına şiddete ve her türlü şiddete karşı yürüttükleri çalışmalar hakkında ziyaretçileri bilgilendirdiler.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA