SON DAKİKA

ART Amasya Radyo ve Televizyonu

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu  Toplantısı Gerçekleştirildi
Bu haber 19 Ekim 2021 - 10:26 'de eklendi ve 188 views kez görüntülendi.

Vali Mustafa Masatlı, İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulunun 2021 yılı 4. Dönem Toplantısına Başkanlık etti. Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünün sekretaryasında yürütülen toplantıda ayrıca Amasya Belediyesi, Amasya Üniversitesi, İl Özel İdaresi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü, Ticaret İl Müdürlüğü, Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile çeşitli sivil toplum kuruluşlarından temsilciler yer aldı.

Toplantının açılışında konuşan Vali Mustafa Masatlı şunları ifade etti: “Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğümüzce 2021 yılının ilk 9 ayında düzenlenen ‘İstihdam Garantili Meslek Edindirme Kurslarından’ 253 kişi yararlanmış ve bunlardan en az %50’sinin çeşitli sektörlerde istihdam edilmesi planlanmaktadır. Aktif İşgücü Hizmetleri faaliyetleri kapsamında ise aynı dönemde çeşitli firmalarda 172 kişinin istihdam edildiğini görmekteyiz.

Ayrıca 2021 yılı ilk 9 ayında ‘İşbaşı Eğitim Programları’ kapsamında İlimiz genelinde istihdam edilen 2971 kişi için 20 milyon 63 bin TL harcanmıştır. Bunun yanında ‘Toplum Yararına Çalışma Programları’ bünyesinde ise İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile İl Müftülüğünde186 kişi istihdam edilmiş olup, 43 kişinin ise Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde TYP süreci devam etmektedir.

Yapılan tüm faaliyetler sonucu özel sektör işletmelerine 13 Ekim itibariyle 3916 kişinin istihdamları sağlanmıştır. Şu an itibariyle ise İlimiz genelinde faaliyet gösteren 98 işverenin toplam 237 kişilik işgücü ihtiyacı bulunmaktadır. Bu pozisyonlara başvurmak isteyen vatandaşlarımız Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünden bizzat bilgi alabilirler ya da kurumun internet sitesinden başvuru yapabilirler. Tüm bu çalışmalar İlimizden istihdamın, üretimin artması ve ekonomimizin gelişmesi için yapılmaktadır.”

Vali Mustafa Masatlı’nın konuşmasının ardından Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Osman Yılmaz tarafından çeşitli alanlarda yapılan çalışmalara dair bir sunum yapıldı. Sunumdan sonra ise gündemde yer alan maddelerin görüşülerek karara bağlanması ile toplantı sona erdi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA