Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Amasya’nın Suluova İlçesinde geç saatlerde bir büfenin dışındaki pet su şişelerinden iki tane alıp parasını güvenlik kamerasına gösteren iki gencin görüntüleri ’helal olsun’ diyen iş yeri sahibini duygulandırdı.
İlçe merkezinde 22 yıldır büfe işleten Şuayip Gücek, sabah dükkanını açtığı sırada dışarıda dizili su şişelerinin arasında para gördü. Güvenlik kamerasını izleyen Gücek, iki gencin büfenin önünde bulunan sulardan alıp parasını kameraya göstererek şişelerin içerisine bıraktığı görüntülerle karşılaştı.
“Gururlandık. Bizim gençlerimiz haram yemez, içmez”
Bu durum karşısında çok duygulandığını belirten Gücek, “Bizim gençlerimiz haram yemez, içmez. Genç kardeşlerimle gerçekten gurur duydum. Tanışıp, tebrik etmek isterim” dedi. Büfenin dışında sürekli benzer malzemelerin bulunduğuna değinen Gücek, “Burası Suluova, burası Amasya. Bizim hemşehrilerimize güvenimiz tamdır” diye konuştu. Büfeden sürekli alışveriş yapan Basri Demir de, izlediği görüntüler karşısında gurur duyduğunu söyledi.