SON DAKİKA

ART Amasya Radyo ve Televizyonu

HAMAÖZÜ,DOĞALGAZI KONFORUYLA BULUŞTU

HAMAÖZÜ,DOĞALGAZI KONFORUYLA BULUŞTU
Bu haber 26 Aralık 2022 - 10:54 'de eklendi ve 87 views kez görüntülendi.
Amasya Valisi Mustafa Masatlı, Hamamözü ilçesinde doğalgaz dağıtımına başlanması münasebetiyle düzenlenen törene katıldı.
Törende ayrıca Amasya Milletvekilleri M. Levent Karahocagil ile Hasan Çilez, Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Hamamözü Kaymakam Vekili Şeyma Şendur, Hamamözü Belediye Başkanı Fatih Bayrakdar, il ve ilçe protokolü, siyasi partilerin temsilcileri ve vatandaşlar yer aldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan törende Hamamözü Belediye Başkanı Fatih Bayrakdar, Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Amasya Milletvekilleri M. Levent Karahocagil ile Hasan Çilez birer konuşma yaparak doğalgaz dağıtımının Hamamözü halkına ve hayırlı olması temennisinde bulundular.
DOĞALGAZ ÇEVRE DOSTU VE KONFORLU BİR YAKIT
Hamamözü halkını doğalgazla buluşturmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden Vali Masatlı ise konuşmasında: “Hamamözü ilçemizde doğalgaz kullanımına başlanması vesilesiyle bir araya gelmiş bulunuyoruz.
Ülkemiz son 20 yılda eğitimden sağlığa, ulaştırmadan sanayiye, ticaretten tarıma, hizmet sektöründen savunma sanayisine varan her alanda, büyük bir gelişim ve dönüşüm geçirmiştir.
Bu hizmetler bir bir hayata geçerken halkımızın konforu ve çevrenin korunması için doğalgaz kullanımı, yapılan büyük yatırım ve projelerle yaygınlaştırılmıştır.
Enerji kaynakları içinde kullanılması en kolay, çevre dostu ve konforlu bir yakıt olan doğalgaz, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğindeki hükümetlerimiz döneminde Ülkemizin dört bir yanında kullanılmaya başlanmıştır.
Geçmişte ısınma aracı olarak sobalar kullanılıp, kalorifer sistemleri bile yaygın değilken, sadece birkaç büyükşehirde doğalgaz kullanılabiliyordu. Şuanda ne mutlu ki ilçelerimizde ve hatta bazı kasabalarda bile halkımız doğalgaz kullanımının rahatlığını yaşamaktadır.
Dünyada yaşanan savaşlar ve enerji krizleri nedeniyle bildiğiniz gibi Avrupa genelinde doğalgaz kullanımında önemli kısıtlamalara gidilmişken, Ülkemizin bu alanda yaptığı çalışmalar ve uyguladığı stratejiler gıptayla izlenmektedir. Devletimizin uyguladığı politikalarla doğalgaz arzında Ülkemizde bir sorun yaşanmamıştır.
İnşallah önümüzdeki yıl Karadeniz’de bulunan yerli kaynakların da sisteme entegre edilmesiyle, doğalgaz temin kanallarımız daha da çeşitlenecektir. Bunların yanı sıra enerji kaynaklarının yerlileştirilmesi kapsamında Ülkemizin çeşitli noktalarında petrol arama çalışmaları da süratle devam etmekte, bu çalışmalar neticesinde son olarak Şırnak ilimizde oldukça yüksek kaliteli bir petrol rezervi tespit edilmiştir.
Yine enerjide cari açığı kapatmak adına geçtiğimiz haftalarda Ülkemizin 1. ve dünyanın ise 3. en yüksek barajı olan Yusufeli Barajı, Sayın Cumhurbaşkanımızın katılımıyla su tutmaya başlamıştır.
Tüm bu çalışmalar dünyada insanların yaşamını kolaylaştıran ne varsa, bunu değerli halkımızın hizmetine sunmak için yapılmaktadır. “Halka hizmet Hak’ka hizmettir” anlayışı da bunu gerektirirken; bu durum Devletimizin vatandaşlarına verdiği değer ve önemin en açık göstergesidir. Bu necip Millet, her hizmetin en iyisine, en güzeline layıktır.
Bu anlayışla Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliği ve rehberliğinde, hükümetimiz, bakanlıklarımız ve bizler gayretle çalışmaya, Amasya’mıza ve Ülkemize değer katmaya devam edeceğiz.
Bugün de şirin ilçemiz Hamamözü’nde halkımızı doğalgazla buluşturmanın büyük mutluluğunu yaşıyoruz. Belediyemizin öncülüğünde yapılan bu çalışmalarla hanelerimiz doğalgaza kavuşacak ve özellikle de evlerimizin yükünü çeken evlatlarımızı yetiştiren kadınlarımız, 24 saat sıcak suya erişme imkânı bularak gündelik hayatları kolaylaşmış olacaktır.
Bu düşüncelerle doğalgaz şebekesinin Hamamözü ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyor, bu hizmetlerin Ülkemizde yaygınlaşmasına imkân sağlayan Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı sunarak, İlçe Belediyemize ve Dağıtım Şirketine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından doğalgaz dağıtım hattı Vali Mustafa Masatlı ve protokol üyeleri tarafından hizmete açıldı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA