Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Saraç göreve başladı
Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Ahmet Dayıbaş’ın emekli olması nedeni ile boşalan Taşova Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğüne Abdulkadir Saraç atandı.
Aynı zamanda Milli Güreşçi olan Saraç 21 Nisan 2021 Çarşamba günü ilçemizdeki görevine başlamış olup, yeni görevinde başarılar dileriz.Biyografisi: 1980 yılında Suluova ilçesi Ortayazı köyünde doğan Abdulkadir Saraç ilk okulu köyde, ortaokulu Suluova İmam-Hatip ortaokulunda, liseyi İstanbul Kasımpaşa Lisesinde bitirdi. 12 yaşında güreşe başladı ve 2007 yılında Kırıkkale Üniversitesi BESYO’dan mezun oldu.2010 yılında Amasya Gençlik Spor İl Müdürlüğünde antrenör olarak göreve başlayan Saraç, 2015 yılına kadar güreş antrenörlüğü yaptı. 6 yıl süre ile Suluova Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü yaparken aktif olarak güreş hayatını devam ettirdi. 2007 ve 2010 yıllarında Tarihi Kırkpınar güreşlerinde madalya aldı ve Başaltı pehlivanı olarak devam ediyor. Güreşe A Milli takımda sporcu olarak devam eden Saraç evli ve 1 evlat babası.Saraç gazetemize yaptığı açıklamada: “1994 Taşova büyük güreşleri ve düğün güreşlerine katıldım. Taşova’da güreş sporunun bir altyapısı var. Tüm spor dallarında Taşova’mızın insanına hizmet edeceğiz” şeklinde duygularını dile getirdi