Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Amasya’da yaşayan Şaziye Arslan, kentteki gelinlik firmalarındaki ikinci el gelinliklerle eski perdelerin çöpe atılmasını önleyip kumaşlarını ve süslerini kullanarak ev tekstil ürünleri tasarladı.Amasya’da yaşayan Şaziye Arslan, kentteki gelinlik firmalarındaki ikinci el gelinliklerle eski perdelerin çöpe atılmasını önleyip kumaşlarını ve süslerini kullanarak ev tekstil ürünleri tasarladı. ‘Şahane dönüşüm’ adını verdiği örnek bir projeye imza atmasının yanı sıra bazı ikinci el gelinlikleri elden geçirip genç kızlara hediye etti.Bugüne kadar kullanılmış 500 gelinliği firmalardan alıp her parçasını titiz bir şekilde değerlendirdiğini belirten evli ve 3 çocuk annesi Arslan, usta öğretici olarak görev yaptığı Amasya Halk Eğitimi Merkezi’nde açılan dikiş nakış kursuna katılan kursiyerlerle birlikte kolları sıvadı. El emeği, göz nuruyla işleyip tasarladıkları ürünleri kursiyerleriyle birlikte satıp ev ekonomilerine katkıda bulundukları gibi çöpe atılmalarını önleyip yeniden kullanımlarını sağladı. 41 yaşındaki Arslan, “Gelinliğin düğmesini, fermuarını, astarını, dantelleri, özellikle de güpürlerini kullandık. Bunları çocuk abiye kıyafetleri, ev tekstil ürünleri, seccadeler ve mutfak takımlarına dönüştürdük” dedi.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde sürdürülen Sıfır Atık Projesi’ne dikkat çekmek amacıyla imza attıkları farkındalık çalışmasını sürdüreceklerine değinen Aslan, kendisine destek olan Amasya Halk Eğitimi Merkezi yetkililerine teşekkür etti.