10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Eski Amasya Belediye Başkanımız ve Belediye Meclis Üyemiz Süleyman Taşdemir için Belediye binası önünde resmi tören düzenledi.
Gerçekleştirilen resmi törene Belediye Başkanımız Cafer Özdemir’in yanı sıra Belediye Başkan Yardımcılarımız, Belediye Meclis Üyelerimiz, sivil toplum kuruluşları, belediye personelleri ve birçok vatandaş katıldı.
Belediye Başkanımız Cafer Özdemir yapmış olduğu taziye konuşmasında; ‘‘ Değerli hemşehrilerim, Amasya’mızın tüm hemşehrilerimizin başı sağ olsun özellikle eşleri hanımefendiye ve evlatlarına baş sağlığı diliyorum Allah sabırlar versin. Değerli belediye başkanımız Amasya’ya hizmet eden önemli bir şahsiyetti. Yaptığı hizmetler, o hizmetlerin devamı olarak ondan sonraki belediye başkanlarımız, belediye çalışanlarımız yapmış olduğu hizmetlere devam ediyor. Halka hizmet etmek Hakka hizmet etmek desturuyla görev yapıyoruz sizleriniz iradenizle, oylarınızla geliyoruz. Milletimizin ihtiyaçlarına binaen her kesime hizmet etmeye çalışıyoruz. Dolayısıyla seçilerek hizmet eden insanların yaptıklarının kutsal olduğuna inanıyoruz. Belediye başkanımızda Amasya’da güzel hizmetlere imza attılar, bir çok insanımıza iş kapısı açıp problemlerini çözdüler kendilerinden Allah razı olsun, mekanı cennet olsun. Bu güzel hizmetler bizlerden sonrada devam edecektir, hepimiz faniyiz doğduysak öleceğiz, emaneti teslim edeceğiz önemli olan kubbede hoş bir sada bırakmak. Süleyman abimiz kubbede hoş bir sada bıraktığına inanıyor, milletim adına kendisine teşekkür ediyorum. Tekrar bütün yakınlarına, eşine, dostlarına baş sağlığı diliyorum. Allah rahmet eylesin” dedi.
Hayata gözlerini yuman Eski Belediye Başkanımız ve Belediye Meclis Üyemiz Süleyman Taşdemir, Belediye binası önünde düzenlenen töreninden sonra Fatih Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Tekirdede Mezarlığı’na dualarla defnedildi.