10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, “Engelli vatandaşlar için, anlık çözümler yerine özgüvenleri tam bireyler olarak toplumsal hayatta ve ekonomik hayatta istihdam alanları sağlanmalıdır” dedi. Her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası nedeniyle Amasya Engelliler Derneği Şube Başkanı Emin Hicin Arslan ile Altınokta Körler Derneği Başkanı Musa Demiryarar, Belediye Başkanı Mehmet Sarı’yı makamında ziyaret etti. Nazik ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür eden Başkan Sarı, “Bizler için özel olan kardeşlerimizin bu önemli günlerini sizler aracılığıyla kutluyorum. Sevgi ve saygı ile aşılamayacak hiç bir engel yoktur. Ülkemizde nüfusun önemli bir kısmını oluşturan engelli vatandaşlarımızın kendi kendilerine yetebilmeleri, yetenekleri doğrultusunda eğitim imkânlarından yararlanabilmeleri, kendilerine uygun işlerde istihdam edilebilmeleri çok önemlidir. Engelli vatandaşlar için, anlık çözümler yerine özgüvenleri tam bireyler olarak toplumsal hayatta ve ekonomik hayatta istihdam alanları sağlanmalıdır. Engelli olmanın bir eksiklik olmadığı, yaşayan her insanın her an bir engelli olabileceği hiçbir zaman unutulmamalıdır. Bu duygularla her insanın engelli adayı olduğu gerçeğinin unutulmaması temennisiyle, engelli vatandaşlarımıza aileleri ve sevdikleriyle birlikte mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir ömür diliyorum, tüm engelli vatandaşlarımızın “Engelliler Haftasını” tebrik ediyorum” diye konuştu.