SON DAKİKA

ART Amasya Radyo ve Televizyonu

desteğin imkanlar doğrultusunda sunulacağının altını çizdi.

desteğin imkanlar doğrultusunda sunulacağının altını çizdi.
Bu haber 23 Şubat 2023 - 14:13 'de eklendi ve 112 views kez görüntülendi.
Deprem bölgelerinden ayrılarak Amasya’nın Gümüşhacıköy İlçesine yerleştirilen depremzedeleri ziyaret eden Gümüşhacıköy Kaymakamı Ali Cemal Altınöz, devletin ve milletin tüm imkanları ile depremzede vatandaşlar için seferber olduğunu dile getirdi.
Dünya deprem tarihinin en büyük felaketlerinden biri Türkiye’yi vurdu. 10 İlde yıkımlara sebep olan deprem felaketi, hem yeryüzünü hem de 7’den 70’e herkesin yüreğini sarstı. Bugüne kadar 40 binin üzerinde insanın hayatını kaybetmesine sebep olan deprem, milyonlarca insanın evlerini kaybetmesine sebep oldu. Türkiye Cumhuriyeti, deprem sebebiyle yerle bir olmuş şehirler yeniden inşa edilene kadar; depremden etkilenen ve evlerinden ayrı kalan vatandaşları, Türkiye’nin dört bir yanındaki yurtlara, misafirhanelere ve otellere yerleştirmeye başladı.
Gümüşhacıköy Kaymakamı Ali Cemal Altınöz, merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ilde yıkıma sebep olan deprem felaketi sonrası Gümüşhacıköy’e yerleştirilen depremzede vatandaşları ziyaret etti.
Depremzede vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileten Kaymakam Altınöz, Devletin her daim tüm imkânları ile yanlarında olduğunu söyleyerek yaraların devlet ve millet olarak beraber sarılacağını belirtti. Devletin tüm birimleriyle yanlarında olduğunu dile getiren Altınöz, depremin olumsuz etkilerini silebilmek adına her türlü kolaylığın ve desteğin imkanlar doğrultusunda sunulacağının altını çizdi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA