Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Deprem bölgesinden Amasya’ya gelerek Sultan Bayezid yurdunda kalan 47 kadın için 8 Mart Dünya Kadınlar günü programı düzenlendi.
Amasya Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünün düzenlediği programa Amasya Valisi Mustafa Masatlı’nın eşi Esra Masatlı da katıldı. Masatlı, depremzede kadınlarla tek tek ilgilendi, karanfil dağıtarak 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutladı.
Esra Masatlı, “Bugün burada 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutlamak için buradayız. Depremzede vatandaşlarımızla birlikte buruk bir kadınlar günü yaşıyoruz.Devletimiz çok güçlü, inanıyoruz ki bu yaraları hep birlikte, dayanışma ruhu ile saracağız. Allah’ım bir daha böyle acılar göstermesin ülkemize. Yanlarındayız, ihtiyaçlarını sormak için buradayız. Ben buradan Amasya Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüze de ayrıca teşekkür ediyorum böyle bir etkinliği düzenlediği için.”
Kahramanmaraş Elbistan’dan gelen depremzede kadınlardan Kübra Bulut, “Anlatılacak gibi değil, Allahım kimseye yaşatmasın. Yer ayağımızın altından kaydı gitti, çocuklarla nasıl dışarı kaçtığımızı can havliyle bilemedik. Kaynanam kayınbabam da vardı onlarla birlikte kaldık. Tüm dünya kadınlarının kadınlar gününü kutluyorum. Allahım, böyle yaşamasak daha iyiydi olurdu ama rabbim böyle nasip etmiş. İnşallah bir daha böyle yaşamayız. Bütün kadınların kadınlar günü kutlu olsun.” diye konuştu.
Program sonunda Gençlik Merkezi gönüllüleri ve liderleri de depremzede kadınlara karanfil dağıttı