Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Amasya 75. Yıl Borsa İstanbul Bayezıt İlkokulu 2/D sınıfı öğrencileri, Çevreme Duyarlıyım Değerlerime Sahip Çıkıyorum (ÇEDES) Projesi’nin “Yardımlaşma ve Dayanışma” temasından hareketle Yüzyılın Afetini yaşayan illerimizin başında gelen Hatay’a yardım etkinliği düzenlediler. Hatay’ın Altınözü ilçesinde bulunan Altınkaya İlkokulu 2/A sınıfını kardeş okul olarak belirleyerek kardeşlerine bayram hediyesi yolladılar.
Minik öğrenciler, Hatay’daki kardeş sınıf için hazırlanan kırtasiye malzemeleri, hikâye kitapları ve gıda malzemelerinden oluşan kolileri velilerinin yardımlarıyla her öğrenci için ayrı ayrı paketlettirerek 690 km uzaklıktaki kardeşlerine gönderdiler.
Amasya 75.Yıl Borsa İstanbul Bayezıt İlkokulu Öğretmeni Gülsen Gürgen ve Hatay Altınkaya İlkokulu Öğretmeni Rabia İyilikli iş birliğinde yürütülen yardım kampanyasının malzemeleri Hatay Altınkaya İlkokulu Rehber Öğretmeni Mert Aylak tarafından Hatay’a ulaştırıldı. Amasya’daki koca yürekli 2. sınıf öğrencileri, kolilere afetten etkilenen kardeş okuldaki arkadaşları için duygularını ifade eden mektupları koymayı da ihmal etmedi.
Rehber Öğretmeni Mert Aylak: “Bana emanet edilen kolileri Hatay’daki öğrencilere ulaştırdığımda çocuklar anneleriyle sınıflarında merak içinde bekliyorlardı. Hediyeleri büyük bir sevinçle açtılar, Amasya’daki kardeşlerinin kalemlerinden mektuplarına dökülen cümleleri okurken duygu dolu anlar yaşadılar.” dedi.
Sınıf Öğretmenleri Gülsen Gürgen ve Rabia İyilikli, Ramazan ayında ve Ramazan Bayramı’nın hemen öncesinde birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının yaşanmasında emeği geçen herkese teşekkür ettiler.