SON DAKİKA

ART Amasya Radyo ve Televizyonu

DEPREM BÖLGESİNDEKİ KARDEŞE BAYRAM HEDİYESİ

DEPREM BÖLGESİNDEKİ KARDEŞE BAYRAM HEDİYESİ
Bu haber 08 Nisan 2023 - 11:23 'de eklendi ve 119 views kez görüntülendi.

  Amasya 75. Yıl Borsa İstanbul Bayezıt İlkokulu 2/D sınıfı öğrencileri, Çevreme Duyarlıyım Değerlerime Sahip Çıkıyorum (ÇEDES) Projesi’nin “Yardımlaşma ve Dayanışma” temasından hareketle Yüzyılın Afetini yaşayan illerimizin başında gelen Hatay’a yardım etkinliği düzenlediler. Hatay’ın Altınözü ilçesinde bulunan Altınkaya İlkokulu 2/A sınıfını kardeş okul olarak belirleyerek kardeşlerine  bayram hediyesi yolladılar.

   Minik öğrenciler, Hatay’daki kardeş sınıf için hazırlanan kırtasiye malzemeleri, hikâye kitapları ve gıda malzemelerinden oluşan kolileri velilerinin yardımlarıyla her öğrenci için ayrı ayrı paketlettirerek 690 km uzaklıktaki kardeşlerine gönderdiler.

    Amasya 75.Yıl Borsa İstanbul Bayezıt İlkokulu Öğretmeni Gülsen Gürgen ve Hatay Altınkaya İlkokulu Öğretmeni Rabia İyilikli iş birliğinde yürütülen yardım kampanyasının malzemeleri Hatay Altınkaya İlkokulu Rehber Öğretmeni Mert Aylak tarafından Hatay’a ulaştırıldı. Amasya’daki koca yürekli 2. sınıf   öğrencileri, kolilere afetten etkilenen kardeş okuldaki arkadaşları için duygularını ifade eden mektupları koymayı da ihmal etmedi.

   Rehber Öğretmeni Mert Aylak: “Bana emanet edilen kolileri Hatay’daki öğrencilere ulaştırdığımda çocuklar anneleriyle sınıflarında merak içinde bekliyorlardı. Hediyeleri büyük bir sevinçle açtılar, Amasya’daki kardeşlerinin kalemlerinden mektuplarına dökülen cümleleri okurken duygu dolu anlar yaşadılar.” dedi.

   Sınıf Öğretmenleri Gülsen Gürgen ve Rabia İyilikli, Ramazan ayında ve Ramazan Bayramı’nın hemen öncesinde birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının yaşanmasında emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA