Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Amasya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler şehir merkezinde sonbahar temizliğini sürdürüyor. Hazan mevsiminde yaprak dökümünün zirve yaptığı kasım ayında ekipler, yaprak üfleme makinesi kullanarak hem zamandan kazanıyor hem de işlerini kolaylaştırıyor.
‘DAHA GÜZEL VE TEMİZ BİR AMASYA İÇİN ÇALIŞIYORUZ’
Amasya sevdasıyla birlikte bütün birimler ile gece-gündüz mesai harcamaya devam ettiklerini belirten Belediye Başkanı Mehmet Sarı açıklamasında şunları kaydetti;
“Amasya’da sonbahar doğal güzellikleri ile insanları mest ederken, temizlik ekiplerimizin yoğun emek ve mesaisi devam ediyor. Ekiplerimiz zamandan kazanarak kısa sürede daha çok alanı temizleyebilmek için teknolojik aletler kullanıyorlar. Vakumlu yol süpürme ve yaprak toplama araçlarıyla cadde ve sokaklarda dökülen yaprakların yağmur suyu kanallarını tıkamaması amacıyla yoğun mesai harcıyorlar. Yapılan bu işlem sayesinde ekiplerimiz, hem zamandan tasarruf ediyor, hem de daha fazla alanları temizliyor. Daha güzel ve temiz bir Amasya bırakılmak için bütün mesaimizi harcıyoruz” dedi.