Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Amasya Valisi Yılmaz Doruk, Amasya 15. Piyade Eğitim Tugayı’nda temel askerlik eğitimlerini tamamlayan 2023/10. Dönem Bedelli Askerlerin Ant İçme Töreni’ne katılarak, vatani görevlerini ifa eden Mehmetçiklerle ve aileleriyle bir araya geldi.
Amasya Valisi Yılmaz Doruk, Amasya 15. Piyade Eğitim Tugayı’nda temel askerlik eğitimlerini tamamlayan 2023/10. Dönem Bedelli Askerlerin Ant İçme Töreni’ne katılarak, vatani görevlerini ifa eden Mehmetçiklerle ve aileleriyle bir araya geldi.
Amasya Valisi Yılmaz Doruk’un yanı sıra; Vali Yardımcısı Faruk Ekiz, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Kemal Çakıroğlu, Amasya Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Şahin, Amasya İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mehmet Arı, Amasya İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, Cumhuriyet Başsavcısı Mahmut Bıçakcı, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hakkı Turabi de törene katıldı.
Vali Yılmaz Doruk, bedelli askerlerin yemin törenine katılarak, Mehmetçiklerin bu önemli anlarına ortak oldu. Törende askerliklerini tamamlayan gençler, yemin ederek Türk Silahlı Kuvvetleri’nin bir ferdi olmanın gururunu yaşadılar. Bu anlamlı ve gururlu anı paylaşan aileler de sevinçlerini ve gururlarını Vali ve diğer katılımcılarla birlikte paylaşmanın mutluluğunu yaşadılar.
Bedelli askerlerin ant içme töreni, Mehmetçiklerin vatanlarına duydukları sadakati ve görevlerini layıkıyla yerine getirme azimlerini bir kez daha vurguladı. Vali Yılmaz Doruk, bu anlamlı günde genç askerlere ve ailelerine başarılar dilediler.