Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Amasya Belediye Başkanı Mehmet SARI; Başbuğ Alparslan Türkeş’in vefatının 24. Yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
Başkan Sarı mesajında ; “Alpaslan Türkeş bir ülküdür. Türk’ün tarihi misyonunu hatırlatan, yeniden diriliş davasına mimarlık yapan, ümitsizliği ümit haline getiren ebediyen yaşanacak bir ülküdür. O, Allah’ın Türk milletine bir ihsanıdır. Çünkü onunla Türk milleti; asl-i cevherini, dirilişe geçtiği birlik ruhunu hatırladı. Turan meşalesini; O yaktı. Ateşini tutuşturdu yeniden, bir daha, engellenmez bir coşkuyla… İslam Alemi, Nizam-ı Âlem anlayışını onunla yüreğinde bir daha hissetti. Asırlık bir çınar olan Başbuğumuz tarihe iz bırakırken geleceğe de umutlar emanet ediyordu. Biz de o vatan aşığının ölümsüz fikirlerini mirasımız olarak sahip çıkıyoruz. Mücadelelerle geçen seksen yıllık ömründe “önce ülkem ve milletim” diyerek, Türk milletinin yücelmesi konusunda önemli çalışmalar yapmıştı. Türk milliyetçiliği davası, rahmetli Başbuğumuzun önderliğinde büyük bir fedakârlıkla yükselmiş ve bugünlere gelmiştir. Verdiği demokrasi mücadelesi her geçen gün daha iyi anlaşılan ve gönlümüzdeki yeri hiç değişmeyecek olan Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş’i aramızdan ayrılışının 24. ölüm yıl dönümünde saygı, sevgi ve rahmetle yâd ediyorum” dedi.